stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Horyzonty kina: Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu

"Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu" to surrealistyczna komedia, która została okrzyknięta przez krytyków filmowych mistrzowskim domknięciem trylogii absurdu Roya Anderssona, na którą złożyły się filmy "Do ciebie, człowieku" i "Pieśni z drugiego piętra".

paź 27

środa, godz. 11:00

Wstęp wolny
Prelekcja Paweł Biliński (UG)

HORYZONTY KINA: GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLA O ISTNIENIU
reż. Roy Andersson,(2014), Szwecja, Norwegia, 101 min.
Obsada: Holger Andersson, Nils Westblom, Viktor Gyllenberg, Lotti Törnros, Jonas Gerholm

"Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu" to surrealistyczna komedia, która została okrzyknięta przez krytyków filmowych mistrzowskim domknięciem trylogii absurdu Roya Anderssona, na którą złożyły się filmy "Do ciebie, człowieku" i "Pieśni z drugiego piętra". Najnowszy obraz szwedzkiego reżysera to ukoronowanie jego twórczości, został wyróżniony Złotym Lwem, najważniejszą nagrodą MFF w Wenecji. Pokazywany na licznych festiwalach filmowych obraz uwodzi inteligentnym poczuciem humoru, intertekstualnymi odniesieniami i śmiałym spojrzeniem na ludzką egzystencję.Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film 8 ulgowy * / 10 normalny zł / 2 filmy 12 ulgowy * / 18 normalny zł / 4 filmy 20 ulgowy * / 30 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.