stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Halloween w Kameralnym (3 opinie)

W weekend 1-2.11 zapraszamy na specjalne pokazy z okazji Halloween w Kino Kameralne Cafe!
W naszej kameralnej atmosferze, w podziemiach Gdańska proponujemy Wam 4 filmy.

Rozkład jazdy:

1.11 (piątek)

"Demony Prerii" godz. 21:15

Oryginalny tytuł: The Wind
Reżyseria: Emma Tammi
Produkcja: USA, 2018
Czas: 86'
Występują: Caitlin Gerard, Miles Anderson, Julia Goldani Telles

Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy - kilka lat temu skutecznie straszyła Czarownica Roberta Eggersa, a w kinach można jeszcze złapać Midsommar. W biały dzień Ariego Astera. Demony prerii Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami. To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludziu, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (doskonała Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego - przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.

Emma Tammi doskonale rozumie, że dobry horror opowiada nie tylko o demonach, ale przede wszystkim o demonach ludzkiego umysłu. Jej dreszczowiec doskonale łączy realne z wyobrażonym, a westernowa sceneria, skąpana na przemian w palącym słońcu i mroku nocy, okazuje się idealnym miejscem dla nieoczywistego horroru. [Grzegorz Fortuna]

"Ekstaza" godz. 23:15
Horror | USA | 2019 | 80 min. | reż. Joe Begos

Hipnotyzujący, mroczny i pełen punkowej energii horror o zdesperowanej malarce, która w pogoni za natchnieniem wpada w wir narkotycznych odjazdów i odkrywa niezdrową żądzę krwi. Skąpane w wiecznym mroku, obskurne Los Angeles, diabelskie, narkotyczne wizje, niebezpieczny świat sztuki i życie na granicy jawy i snu. Nowy film Joe Begosa, twórcy cenionego horroru "Almost Human", to czerpiąca z kina wampirycznego narkotyczna opowieść o zatraceniu się dla sztuki i osuwaniu się w otchłań szaleństwa.
Znana z makabrycznej twórczości malarka Deezy Donahue (Dora Madison) jest profesjonalistką w każdym calu. Nie mogąc ukończyć najnowszego dzieła, szuka inspiracji, sięgając po wszelkie dostępne środki odurzające. W pogoni za natchnieniem wpada w wir hipnotycznych tripów, spędzanych na dzikich domówkach i heavy metalowych barach. Po kilku nocach spędzonych z rozmiłowanym w rozpuście przyjaciółmi Courtney (Tru Collins) i Ronnie'm (Rhys Wakefield), Deezy zauważa w swoim organizmie pewne zmiany. Z jednej strony odzyskuje wenę i może dalej pracować nad obrazem, z drugiej - zaczyna odczuwać niezdrowy i coraz silniejszy pociąg do krwi.

2.11 (sobota)

"Łowca głów" godz. 20:30

Oryginalny tytuł: The Head Hunter
Reżyseria: Jordan Downey
Produkcja: USA, 2019 Czas: 72'
Występują: Christopher Rygh, Cora Kaufman

W kolekcji urżniętych łbów należącej do tego wikinga brakuje tylko jednego trofeum - głowy potwora, który zabił jego córkę.

Łowca głów to esencja brutalnej fantastyki zamknięta w siedemdziesięciu dwóch minutach niedrogiego, surowego, wciągającego jak diabli filmu. To Wiedźmin okrojony z pompy i efektowności, w którym nie ma smoków, czarownic i innych bzdur; jest małomówny wiking, jest leśna chatka; jest kolekcja głów należących do zaszlachtowanych potworów; jest wola zemsty. Przez pierwsze pół godziny Łowca głów to film tak spokojny, cichy i kontemplacyjny, że ktoś mógłby niechybnie uznać go za slow cinema. Później reżyser Jordan Downey pokazuje jednak, że bliżej mu do Martwego zła niż do kina Beli Tarra, a prosta jak budowa topora fabuła rozwija się w zaskakujący sposób. Łowca głów do końca pozostaje jednak sobą - chropowatym filmem o wikingu, który skróci o głowę każdą przeklętą kreaturę. [Grzegorz Fortuna]


"Głowa do wycierania" godz. 22:15

Gatunek: surrealistyczny
Czas trwania: 89 minut
Reżyseria: David Lynch
Rok: 1977

Debiut pełnometrażowy Davida Lyncha. Bohater filmu - Henry Spencer, zostaje zaproszony na kolację do rodziców swej dziewczyny, której nie widział przez pół roku. Spotkanie przebiega w nietypowej atmosferze, nagle Henry dowiaduje się, że jego ukochana urodziła mu dziecko. Potomek okazuje się jednak dziwnym stworkiem, który ma niewiele wspólnego z normalnym dzieckiem. Narzeczona szybko pozostawia Henry'ego samego z 'problemem', co stanowi dla bohatera początek dziwnych wydarzeń.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Kontakt
  58 690-70-75
Bilety w cenie 20 zł
Ilość miejsc ograniczona

Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl

Opinie (3)

 • Straszna ściema (2)

  Doprawdy halloweenowa, straszna ściema z tymi filmami w kinie kameralnym! Co to za kino?! Filmy puszczane z cyfrowego rzutnika, a nie z analogowej taśmy 35, a chociażby 16 milimetrów! To jest zaprzeczenie kina! O wiele lepszą percepcję mam na dużym telewizorze w domu! I cena biletu to też jakaś kpina - powinien kosztować najwyżej 5 złotych, a na pewno nie tyle co w prawdziwym kinie!

  • 3 8

  • misiu, taśmy, milimetry, na jakim ty świecie żyjesz? (1)

   ile kin w trójmieście jeszcze ma projektory - 2? 3?

   • 1 0

   • Najpewniej żadne, multipleksy od dawna używają wyłącznie cyfrowych projektorów a mniejsze kina albo przestały istnieć albo też przeszły modernizację. Chociaż fakt że ekran w kameralnym mógłby być nieco większy.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi