stat
Impreza już się odbyła

"Głód mięsa" - projekcja, dyskusja

Films for Food, dystrybutor filmu "Głód Mięsa", Food Brand, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Biały Królik Restaurant, zapraszają na trójmiejską, premierową projekcję filmu, otwierającą nowy cykl Gdynia "Culinary Cinema".

Relacja z imprezy

"Głód mięsa"/ "Need for Meat"
reż. Marjin Frank
Holandia 2015

Czy jesteśmy uzależnieni od mięsa?
Marijn Frank, reżyserka i równocześnie bohaterka filmu, staje przed trudnym wyborem pomiędzy miłością do mięsa, a racjonalnymi argumentami przeciwko produktom mięsnego przemysłu. W swoim obrazie ukazuje różne perspektywy - rzeźników, przedsiębiorców gastronomicznych, ale też wegetarian, wegan i psychologów. Zadaje trudne pytania i skłania do refleksji nad tym, co jemy i jakie podejmujemy decyzje.

Przed seansem na gości będzie czekał poczęstunek przygotowany przez restaurację Gård - Nordic Kitchen Gdynia i Chefa Przemka Woźnego.

Po projekcji będziemy mieli szansę spojrzeć na ten temat z perspektywy polskich przedsiębiorców związanych z przemysłem mięsnym, restauratorów, wegan, jak również dietetyka i aktywistki organizacji prozwierzęcej. W najbliższym czasie przedstawimy naszych gości.

Wieczór zwieńczy kolacja inspirowana filmem, którą przygotują Marcin Popielarz, Rafał Koziorzemski oraz Jacek Koprowski.

Kontakt w sprawie kolacji: restauracja@bialy-krolik.pl , tel.: 58 351 03 30
Bilety na pokaz premierowy są dostępne w kasach Gdyńskiego Centrum Filmowego i na stronie internetowej kina.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.