stat
Impreza już się odbyła

Girl - pokaz przedpremierowy

Serdecznie zapraszamy na pokaz przedpremierowy dnia 2.03.2019 o godzinie 18:30 nietuzinkowego filmu "Girl" w Kinie Kameralnym Cafe.

sty 28

czwartek, godz. 20:00

Online
bilety 14 zł
Kup bilet
15-letnia Lara zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenia. Chce zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę baleriny. Marzy o czymś jeszcze - o wydostaniu się z chłopięcego ciała, w którym uwięziona jest wrażliwa dziewczyna. Debiutant Lukas Dhont, odkrycie tegorocznego festiwalu w Cannes, z dojrzałością i niezwykłą subtelnością opowiada o tym, jak opresyjne bywa własne ciało oraz jak wyczerpująca może być walka z jego ograniczeniami. Zwłaszcza gdy jesteś młodym, niecierpliwym nastolatkiem poszukującym własnej tożsamości. Girl to także sukces charyzmatycznego tancerza Victora Polstera, który swoją wielką aktorską kreacją wykracza poza narzucone kulturowo genderowe schematy, obnażając bolesną niedoskonałość biologicznych definicji i ich społecznej percepcji.

Opracowanie: Katarzyna Wolanin

reż. Lukas Dhont
Belgia, Holandia 2018 / 105'

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Kontakt
    58 690-70-75
Rezerwacja biletów:
tel: 58 690 70 75
Mail: bilety@kinokameralnecafe.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.