stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gabinet doktora Caligari

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Pokaz jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej Sto lat kina grozy, która odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Partner wydarzenia Konsulat Generalny Niemiec w Gdańsku.

GABINET DOKTORA CALIGARI z muzyką na żywo zespołu CZERWIE
Reż. Robert Wiene, Niemcy, 1920, 71 min.

Podczas miejskiego jarmarku tajemniczy doktor Caligari (Werner Krauss) prezentuje lokalnej gawiedzi swego podopiecznego, Cesara (Conrad Veidt) - przerażającego lunatyka, postać z pogranicza życia i śmierci, która na oczach widzów budzi się z głębokiego snu. Gdy jeden z gapiów zapyta go o swą przyszłość, zgodnie z przepowiednią Cesara zginie następnego ranka. Tak rozpocznie się seria dziwnych morderstw, o które podejrzany będzie wspomniany somnambulik. Śledztwo przeprowadzone przez Francisa (Friedrich Fehér) doprowadzi go do tajemnicy obłąkanego manipulatora, który wykorzystuje Cesara do zabijania niewinnych ludzi.

Zespół Czerwie
Zespół Czerwie D.Orwat


Czerwie [etno, folk, muzyka eksperymentalna] Skład: Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia
Polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Są twórcami m.in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów. Zespół skomponował muzykę do wielu filmów niemych i jest niewątpliwie jednym z nielicznych grup posiadających tak bogate doświadczenie w tym zakresie (20 lat działalności). Zespół występował na wielu festiwalach europejskich m.in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji (2016), na Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej) na Polskiej Wiośnie Filmowej w Budapeszcie na zaproszenie Instytutu Polskiego (2018); w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie, na Niesse Film Festival 2019

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków - Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia - operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.Grupa zagrala do tej pory ponad 800 koncertów  w Polsce i Europie m.in (Czechy , Słowacja , Węgry, Niemcy ,Holandia , Wielka Brytania ) CZERWIE znajdują się w ścisłej czołówce grup grających "na żywo" muzykę  do filmów niemych.

www.czerwie.com.pl
www.facebook.com/czerwie

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Kup EKObilet na seans

Karnety:
1 film   10 ulgowy * / 15 normalny zł  
3 filmy  25 ulgowy * / 40 normalny zł
4 filmy  30 ulgowy * / 50 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, doktorantów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracowników UG oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem lub https://ekobilet.pl/ack )


 

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij