stat
Impreza już się odbyła

Francuskie kino z Alliance Francaise

Bonjour! Dla wszystkich fanów kina i kultury francuskiej przygotowaliśmy niezwykłe wydarzenie!
Razem z Alliance Française Gdańsk zapraszamy na cykl pokazów filmów francuskich w naszym kinie.
Jest to idealna okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, zapaść się w naszych wygodnych fotelach, osłuchać się z językiem i przybliżyć się do kultury francuskiej.

Mamy:
3 dni
3 filmy
3 francuskie wieczory!

Bienvenue!

29.10 godz. 18:45
Portret kobiety w ogniu (2019)
reż. Céline Sciamma

"Przejmujące i piękne spojrzenie na świat oczami kobiet."
~Variety

Podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą - przekonuje najpiękniejsza love story roku, "Portret kobiety w ogniu". Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest.
Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu.

Bilety online:
https://biletyna.pl/event/view/id/123209

19.11 godz. 18:30
Krewetki w cekinach (2019)
reż Cédric Le Gallo, Maxime Govare


"Krewetki w cekinach" to amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. Z nieba spada im Matthias - dostał tę fuchę jako szansę, żeby podreperować swój wizerunek po kontrowersyjnej wypowiedzi w telewizji.
Matthias próbuje ratować swoją karierę pływacką, ale nie spodziewa się, jakie zmiany w jego życiu może przynieść podróż wesołym autobusem na finał gejowskich zawodów piłki wodnej w Chorwacji. "Krewetki w cekinach" to pełna uroku komedia o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą - w rytmie niezawodnych przebojów disco!

Bilety online:
https://biletyna.pl/event/view/id/123210


17.12 godz.18:30
Niezbędna konieczność (2019)
reż. Erwan Le Duc


Pierre Perdrix prowadzi spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku. Jak przystało na kapitana policji, każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną. Główny bohater wydaje się jedyną osobą, która jest w stanie trzymać najbliższych w ryzach. Po śmierci ojca prowadząca popularną audycję w radiu matka Pierre'a rzuciła się w wir płomiennych romansów, a jego starszy brat oddał się osobliwemu hobby. Rodzinne relacje mogą ulec zmianie z chwilą, gdy w okolicy pojawia się atrakcyjna i nieco tajemnicza Juliette.

Bilety online:
https://biletyna.pl/event/view/id/123211

Rezerwacje biletów:
tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl
Ilość miejsc ograniczona

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.