stat
PATRONAT

Filmowe wieczory na Wyspie Sobieszewskiej z kinem plenerowym

Główną ideą projektu "Filmowe wieczory na Wyspie Sobieszewskiej z kinem plenerowym" jest integracja lokalnej społeczności oraz wykorzystanie ciekawych i nieoczywistych przestrzeni na projekcje filmowe. Seanse odbędą się na obu końcach wyspy, także na terenie zapomnianego już nieco Ośrodka wczasowego "Drogowiec". Przez pięć wieczorów organizatorzy zapraszają mieszkańców dzielnicy, ale również innych części Trójmiasta i okolic, na pokazy filmów, które z jednej strony będą prezentować wysokie walory artystyczne, ale z drugiej będą trafiać w gusta szerokiej widowni.

Będzie więc największy przebój kinowy zeszłego roku dla dzieci "Hotel Transylwania 3", dobre kino młodzieżowe "Alita: Battle Angel", wybitne filmy poruszające tematy rodzicielstwa, czyli "Tully" i "Mój piękny syn" oraz oscarowy "Green Book", będący najwyżej ocenianym obrazem w tym roku przez widzów.

Impreza "Filmowe wieczory na Wyspie Sobieszewskiej z kinem plenerowym" pierwszy raz odbyła się w 2018 roku. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zapewniają większą liczbę pokazów i lokalizacji.

21.09 godz. 19.30 Dawny ośrodek Drogowiec ul. Turystyczna 1
"Alita: Battle Angel" reż. Robert Rodriguez, USA, 2 godz. 2 min.

Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią, nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości - posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alicie uda się stawić im czoło, może ocalić swoich przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.