stat
PATRONAT

Filmowe wieczory na Wyspie Sobieszewskiej z kinem plenerowym (1 opinia)

Główną ideą projektu "Filmowe wieczory na Wyspie Sobieszewskiej z kinem plenerowym" jest integracja lokalnej społeczności oraz wykorzystanie ciekawych i nieoczywistych przestrzeni na projekcje filmowe. Seanse odbędą się na obu końcach wyspy, także na terenie zapomnianego już nieco Ośrodka wczasowego "Drogowiec". Przez pięć wieczorów organizatorzy zapraszają mieszkańców dzielnicy, ale również innych części Trójmiasta i okolic, na pokazy filmów, które z jednej strony będą prezentować wysokie walory artystyczne, ale z drugiej będą trafiać w gusta szerokiej widowni.

Będzie więc największy przebój kinowy zeszłego roku dla dzieci "Hotel Transylwania 3", dobre kino młodzieżowe "Alita: Battle Angel", wybitne filmy poruszające tematy rodzicielstwa, czyli "Tully" i "Mój piękny syn" oraz oscarowy "Green Book", będący najwyżej ocenianym obrazem w tym roku przez widzów.

Impreza "Filmowe wieczory na Wyspie Sobieszewskiej z kinem plenerowym" pierwszy raz odbyła się w 2018 roku. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zapewniają większą liczbę pokazów i lokalizacji.

25.05 godz. 21.30 Świbno przy "Tawernie Pod Łososiem" ul. Trałowa 20
"Tully" reż. Jason Reitman, USA, 1 godz. 36 min.


Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully. Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

08.06 godz. 21.30 Górki Wschodnie pętla przy restauracji "Ptasi Raj" ul. Nadwiślańska 139 B
"Mój piękny syn" reż. Felix Van Groeningen, USA, 1 godz. 51 min.


Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

01.09 godz. 19.30 Świbno przy "Tawernie Pod Łososiem" ul. Trałowa 20
"Hotel Transylwania 3" reż. Genndy Tartakovsky, USA, 1 godz. 37 min.

Bohaterowie upiornie zabawnej komedii powracają! Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku - od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.

07.09 godz. 19.30 Górki Wschodnie pętla przy restauracji "Ptasi Raj" ul. Nadwiślańska 139 B
"Green Book" reż. Peter Farrelly, USA, 2 godz. 10 min.

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni. Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

21.09 godz. 19.30 Dawny ośrodek Drogowiec ul. Turystyczna 1
"Alita: Battle Angel" reż. Robert Rodriguez, USA, 2 godz. 2 min.

Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią, nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości - posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alicie uda się stawić im czoło, może ocalić swoich przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • adres

    tawerna jest na ul. Zbigniewa Herberta 20 ?

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.