Impreza już się odbyła
PATRONAT

Filmowe Podsumowanie Roku 2017 (2 opinie)

Już po raz piąty Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa zaprasza na "Filmowe podsumowanie roku" - przegląd ambitnego kina, który odbędzie się w dniach 28-30 grudnia w dawnym kinie Watra, mieszczącym się w Domu Harcerza w centrum Gdańska.

W ciągu trzech dni zaprezentowane zostaną najważniejsze i najgłośniejsze pozycje światowego kina, które pojawiły się w kinach i na festiwalach mijającego roku. Osiem tytułów, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych festiwalach filmowych takich jak Cannes, Sundance, Berlinale, Wenecja, otrzymały prestiżowe Oskary w różnych kategoriach czy też Europejskie Nagrody Filmowe.

28.12.2017 | CZWARTEK

godz. 18.00 | OSTATNI W ALEPPO
reż. Firas Fayyad, Syria, Dania, 2017, 110 min


"Ostatni w Aleppo", to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się ze zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. W nagrodzonym na tegorocznym festiwalu Sundance dokumencie poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.

godz. 20.15 | TONI ERDMANN
reż. Maren Ade, Niemcy, 2016, 162 min


Pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem. W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen otrzymała najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie. Film okazał się również triumfatorem gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Nominowany w pięciu kategoriach zdobył wszystkie najważniejsze nagrody: dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, za Najlepszy Scenariusz oraz dla odtwórców głównych ról.

29.12.2017 | PIĄTEK

godz. 18.00 | DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE
reż. Paolo Genovese, Włochy, 2016, 97 min


Film otrzymał dwie nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF. Opowiada historię siedmiorga długoletnich przyjaciół, którzy spotykają się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

godz. 20.15 | KLIENT
reż. Asghar Farhadi, Iran, Francja, 2016, 125 min


Najnowszy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego "Rozstania". Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. Film otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską na festiwalu w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. "Klient" to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

30.12.2017 | SOBOTA

godz. 14.00 | ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA

reż. Paolo Virzì, Włochy, 2016, 118 min

W komedii Paola Virzìego dwie pacjentki "ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi" postanawiają uciec i szukać szczęścia i miłości w wolnym świecie "zdrowych" ludzi. To skrzyżowanie "Thelmy i Louise" oraz "Lotu nad kukułczym gniazdem" zrobiło furorę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, gdzie film został pokazany w ramach sekcji Quinzaine des Réalisateurs. Film zdobył statuetki jednej z najważniejszych włoskich nagród filmowych Nastro d'argento (Srebrna Wstążka), przyznawanych przez krytyków i dziennikarzy, w pięciu kategoriach.

godz. 16.15 | BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY
reż. Marcin Borhardt, Polska, 2017, 80 min


Malarz Zdzisław Beksiński, jego żona Zofia oraz syn Tomasz, znany radiowiec i tłumacz, stanowili rodzinę typową, a zarazem bardzo niekonwencjonalną. Jedną z obsesji ojca było filmowanie siebie i swoich bliskich. Korzystając wyłącznie z materiałów archiwalnych, przede wszystkim nakręconych przez Zdzisława, ale także z wielu innych, nigdzie dotąd nieprezentowanych, film opowiada tragiczną historię Beksińskich, która nie przestaje fascynować kolejnych polskich filmowców.

godz. 18.00 | MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE
reż. Hannes Holm, Szwecja, 2016, 116 min


Nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej europejskiej komedii adaptacja bestsellerowej powieści Fredrika Backmana. Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

godz. 20.15 | PODWÓJNY KOCHANEK
reż. François Ozon, Francja, 2017, 110 min


Perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca "Basenu" oraz "5×2" powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film Ozona do wczesnych filmów Polańskiego, takich jak "Dziecko Rosemary" czy "Wstręt". Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że "Podwójny kochanek" spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów tegorocznego festiwalu w Cannes. Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści "Lives of the Twins" Joyce Carol Oates. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  12 zł
Karnet na 5 filmów: 50 zł (ilość karnetów jest ograniczona)

Przedsprzedaż on-line karnetów i biletów dostępna jest w sieci Interticket.pl oraz na stronie www.filmowyrok.pl do dnia 27.12

W dniach 28-30.12 sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie w kasie przeglądu w Kinie Watra, na godzinę przed pierwszym pokazem.

Opinie (2)

 • Kino Watra?

  Moje dziecinstwo i mlodosc!

  • 2 0

 • Swietna impreza...

  Żałuję,że nie mogę sie na niej pojawić!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.