Wydarzenie

Filmowa Majówka w Dzielnicy

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
w każdą sobotę (od 06.05 do 27.05.2017)
godzina:
21:00
miejsce:
Gdynia
organizator:
Hamulec Bezpieczeństwa
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Miasto Gdynia i Stowarzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa zapraszają na "Filmową majówkę w dzielnicy". Główną ideą projektu  jest integracja mieszkańców różnych części Gdyni. Po przedłużającej się zimie ma to być pretekst do spotkania i czas, kiedy zostaną odnowione sąsiedzkie znajomości. Filmowo repertuar został dobrany tak, aby trafił w gusta jak największej liczby widzów.  Są to produkcje nie tylko o wysokich walorach artystycznych, wielokrotnie nagradzane, ale również pozwalające spędzić miło czas i się zrelaksować. Na pierwszą edycję imprezy zostały wybrane miejsca,  które pozwolą na dotarcie do jak największej liczby mieszkańców Gdyni bez potrzeby zbytniego oddalania się od domu.

Program pokazów:

6.05 / godz. 21:00 / Chylonia: park Kiloński
Hiszpański temperament
reż. Emilio Martínez Lázaro, Hiszpania, 2014, 98 min

Amaia pochodzi z Kraju Basków, nie lubi się stroić, a swoim temperamentem mogłaby obdzielić połowę Hiszpanii. Właśnie rzucił ją narzeczony, do miasta tymczasem przyjeżdża ojciec, by poznać ukochanego córki. Rodzina dla Baska to rzecz święta, dlatego dziewczyna decyduje się na mały przekręt. Poznany na wycieczcie do Sewilli Rafa, rodowity Andaluzyjczyk, czyli największy wróg, wydaje się najgorszym pomysłem na ratunek. Ale być może najlepszym sposobem na wybrnięcie z tarapatów są kolejne tarapaty?

13.05 / godz. 21:00 / Kamienna Góra: park im. Marii i Lecha Kaczyńskich
Grand Budapest Hotel
reż. Wes Anderson, USA, 2014, 100 min

Głównym bohaterem filmu jest Monsieur Gustave H, legendarny konsjerż słynnego w dwudziestoleciu międzywojennym hotelu. Jego najbardziej zaufanym przyjacielem zostaje Zero Moustafa - boy hotelowy. Historia toczy się wokół kradzieży cennego renesansowego obrazu, walki o rodzinny majątek i romansu - a wszystko to ze zmieniającą się Europą w tle. Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym państwie Zubruwka, zdjęcia zaś były kręcone w Görlitz tuż przy granicy z Polską.

20.05 / godz. 21:00 / Obłuże: teren rekreacyjny przy stawku na skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej
Iluzja
reż. Louis Leterrier, USA, 2013, 115 min

Czwórka utalentowanych iluzjonistów zadziwia międzynarodową publiczność serią odważnych i oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się... w trakcie ich przedstawień. Bohaterowie ściągają tym samym na siebie uwagę agentów FBI oraz Interpolu, a także zainteresowanie byłego iluzjonisty, który stał się demaskatorem wszelakich sztuczek magicznych.

27.05 / godz. 21:00 / Karwiny: boisko Zespołu Szkół nr 10, ul. Staffa 10
Marsjanin
reż. Ridley Scott, USA, 2015, 141 min.

Kiedy podczas misji na Marsa dochodzi do burzy piaskowej, astronauta Mark Watney (Matt Damon) zostaje uznany za zmarłego i pozostawiony na obcej planecie. Musi polegać na swoim sprycie i woli walki, by znaleźć sposób na wysłanie sygnału na Ziemię. Eksperci NASA dokładają wszelkich starań, by sprowadzić go do domu, a koledzy z załogi planują ekspedycję. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści Andy'ego Weira.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najwyżej oceniane

Miasto 44
Ocena: 7.8 / 3042 głosy
Fatima. Ostatnia tajemnica
Ocena: 6.8 / 122 głosy

Zapowiedzi