stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Filmowa Czerwcówka: Boska Florence

Stowarzyszenie kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa oraz Miasto Gdańsk zapraszają na "Filmową czerwcówkę w dzielnicach". Główną ideą projektu jest integracja mieszkańców różnych części Gdańska.

Seanse mają być pretekstem do spotkań i odnowienia sąsiedzkich znajomości. Filmowo repertuar został dobrany tak, aby trafiał w gusta większości widzów. Są to produkcje nie tylko o wysokich walorach artystycznych, wielokrotnie nagradzane, ale również pozwalające spędzić miło czas i się zrelaksować.

Na pierwszą edycję gdańskiej czerwcówki zostały wybrane takie miejsca, do których będzie mogła dotrzeć możliwie największa liczba mieszkańców i to bez potrzeby zbytniego oddalania się od domu. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

15.06 godz. 21.30 - Orunia: Amfiteatr w Parku Oruńskim "Boska Florence", reż. Stephen Frears, USA, 110 min.

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St. Clair Bayfielda, brytyjskiego aktora arystokraty, posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą.
 

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij