stat
Impreza już się odbyła

Filmoterapia z Sensem: Ewa nie chce spać

Zapraszamy na pokazy w ramach 4. edycji cyklu Filmoterapia z SENS psychologia dla ciebie. Po projekcji porozmawiamy z gościem, psychologiem i specjalistą w dziedzinie zdrowia psychoseksualnego Bartoszem Karczem.

Gdzie leżą granice naszej intymności? Jak zmienia się seksualność w dobie internetu? Bohaterka filmu, dwudziestoparoletnia Eva Collé to modelowa współczesna osobowość medialna. Od kiedy skończyła 14 lat dzieli się swoim życiem w sieci. Seks, relacje i kilka innych współczesnych problemów.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Jacoń.

EWA NIE CHCE SPAĆ
(Searching Eva), reż. Pia Hellenthal / Niemcy / 2019
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=-xR3GtUx8O8

Dwudziestoparoletnia Eva Collé to modelowa współczesna osobowość medialna, której życie przypomina wiecznie zmieniający się artystyczny projekt. Od kiedy skończyła 14 lat dzieli się swoim życiem w sieci. W obecności kamery czuje się bardzo swobodnie, także podczas seksu. Jako 17-latka opuściła swój dom we włoskim miasteczku i ruszyła do Berlina, gdzie mieszka do tej pory..

Publikuje w sieci wpisy na temat niekonwencjonalnego życia, jakie prowadzi. Przybiera różne maski i ciągle odkrywa siebie na nowo. Jest poetką, włóczęgą, mieszkanką Berlina, feministką, modelką, kochającą dziewczyną, pracownica seksualną. Film opowiada o dorastającej dziewczynie, która nigdy nie stoi w miejscu i której życie przypomina wieczny spektakl. Jest jak osobisty pamiętnik, który nie stawia jednak widza w niewygodnej pozycji podglądacza - Eva nie ma przecież nic do ukrycia.

Gość
Bartosz Karcz -absolwent psychologii na sopockim Wydziale SWPS. Ukończył roczne studium podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzi kursy z psychologii rozwoju człowieka, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej i z pracy empirycznej oraz prowadzi warsztaty i wykłady w ramach projektu Strefa Młodzieży SWPS. Współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi - prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, rozwoju seksualnego człowieka.

O filmoterapii ze SENSEM:
Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami - w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

Organizatorzy:
Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto
Gdyńskie Centrum Filmowe

Partnerzy:
SENS psychologia dla ciebie
Filmoterapia.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    19 zł
  • Bilet ulgowy
    16 zł
wstęp: bilety do nabycia w kasie i na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego
oraz tutaj: https://bit.ly/3aSsyW0

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij