stat
Impreza już się odbyła

Filmoterapia: 3100: biegnij i medytuj + psycholożka sportu

Filmoterapia z Sensem 3100: biegnij i medytuj i psycholożka sportu Aleksandra Zienowicz-Wielebska. Pokaz to jednoczesne zaproszenie na 17. Millennium Docs Against Gravity Gdynia, który odbędzie się w Gdyńskie Centrum Filmowe w dniach 9-18 września.

cze 28

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 26,90 zł
przedsprzedaż 14,90 - 22,90 zł
Dlaczego ludzie biegają i po co uprawiają sport? Czy bieganie, wysyłek fizyczny, może być formą medytacji i prowadzić do głębokiej przemiany i oświecenia? Seks, relacje i kilka innych współczesnych problemów Zapraszamy na pokazy w ramach 4. edycji cyklu Filmoterapia z Sensem. Po seansie zapraszamy do rozmowy z Aleksandrą Zienowicz-Wielebską, psycholog sportową, rekomendowaną Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa, Pl. Grunwaldzki 2, Gdynia
wstęp: bilety do nabycia w kasie i na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego
oraz TUTAJ
Spotkanie poprowadzi Magdalena Jacoń

O filmie:
Self-Transcendence 3100 Mile Race to najdłuższy certyfikowany bieg na świecie. Odbywa się latem w nowojorskiej dzielnicy Queens. Przez 52 dni, od 6 rano do północy, biegacze rywalizują na dystansie 3100 mil (prawie 5000 km), pokonując dwa maratony dziennie. Co ciekawe, zmagania odbywają się codziennie na tej samej trasie, w krótkiej pętli wokół parku i szkoły, a runda liczy zaledwie 833 metry. W sumie do pokonania jest 5 649 okrążeń.

Pomysłodawcą biegu był nieżyjący indyjski filozof, nauczyciel jogi i atleta Sri Chinmoy. W ciągu 20 lat do mety dobiegło zaledwie 144 uczestników. Nie tyle o fizyczne zmęczenie tu jednak chodzi, co o duchowość i ezoteryczną stronę biegania, które tak jak w starożytności może być doświadczeniem metafizycznym. W filmie poznajemy uczestników biegu, aby zrozumieć na czym polega pradawna, duchowa moc tego sportu, twórcy filmu zestawili ich z biegaczami, którzy faktycznie ucieleśniają dziś starożytne, ezoteryczne podejście do biegania. Obserwujemy polujących w biegu Buszmenów z Botswany czy Shauna Martina, Indianina z plemienia Navajo, który kultywuje duchową tradycję biegania, a także japońskiego mnicha Gyoman-sana, odbywającego 1000-dniowy bieg, w trakcie którego musi pokonać 56 mil dziennie. Jeśli tego nie zrobi, musi popełnić samobójstwo.

Gość
Aleksandra Zienowicz-Wielebska - absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz studiów podyplomowych Psychologia w sporcie pozytywnym na Uniwersytecie SWPS WZ. Sopot. Certyfikowany Psycholog Sportu II Klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz rekomendowana Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2015 r., 2017 r.). Doktorantka na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, temat pracy poświęcony jest funkcjonowaniu filmowców: "Systemy wartości i style przywództwa reżyserów oraz producentów a dobrostan i motywacja osiągnięć członków zespołu filmowego".

O FILMOTERAPII Z SENSEM
Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami - w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

----------------------

Organizatorzy:
Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto
Gdyńskie Centrum Filmowe

Partnerzy:
SENS psychologia dla ciebie
Filmoterapia.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi