stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Filmawka poleca: Wysoka dziewczyna - przedpremiera z prelekcją

Razem z Nowe Horyzonty i portalem Filmawka zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu "Wysoka dziewczyna". Seans poprzedzony będzie prelekcją poprowadzoną przez Wiktora Małolepszego.

Opis filmu:
Nagrodzona w Cannes "Wysoka dziewczyna" fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja. W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej "Bliskości", poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz - "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety". Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.

---

Prowadzący:
Wiktor Małolepszy
- student Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, swoje teksty publikuje na portalu Filmawka. Uwielbia koreańskie kino, post-horror, Bergmana i Kubricka. W poprzednim roku brał udział w programie "3 dni w Cannes".

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Kontakt
    58 690-70-75
Bilety po 20 zł, dostępne w sprzedaży internetowej:
https://biletyna.pl/event/view/id/120222

Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe,pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij