stat

Film na Kozetce: Sny wędrownych ptaków

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Film na kozetce, 3 maca zaprezentujemy film Sny wędrownych ptaków, reż. Cristina Gallego, Ciro Guerra.

Film o gangsterach i o duchach. Intuicja i rozum, niewinność i zemsta, słowo i honor"-"wszystko to łączy się w wielkiej opowieści. Potężne tabu, o którym nie wolno nam mówić. Jeden z najoryginalniejszych filmów sezonu.

Film znajduje się na krótkiej liście do tegorocznych Oskarów (2019).

Cristina Gallego i Ciro Guerra
Cristina Gallego urodzona w Bogocie w 1978 r. Ukończyła szkołę filmową oraz marketing i reklamę na Narodowym Uniwersytecie Kolumbii. W 2001 r. wspólnie z Ciro Guerrą założyła firmę Ciudad Lunar i wyprodukowała jego poprzednie filmy w tym "W objęciach węża". Ciro Guerra urodził się w Rio de Oro (Cesar, Kolumbia) w 1981 r. Jego dwa pierwsze filmy pełnometrażowe "Cień przechodnia" (2004 r.) i "Wietrzne podróże" (2009 r.) zostały pokazane na wielu festiwalach, w tym w Cannes (Un Certain Regard), Toronto, San Sebastian, Rotterdamie, Locarno, Tribece, Londynie, Hong Kongu, Kairze, Jerozolimie i Hawanie. Oba filmy trafiły do dystrybucji w kilku krajach i otrzymały ponad 40 nagród na międzynarodowych festiwalach. Wiele z nich jest uważanych za najlepsze kolumbijskie filmy wszechczasów. Jego trzeci pełny metraż, "W objęciach węża", zdobył pierwszą nagrodę Director's Forthnight w Cannes w 2015 r. i był pierwszym kolumbijskim filmem z nominacją do Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.