stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Cinematika

Festiwal Cinematika - muzyka i film, to nowe wydarzenia muzyczno-filmowe, którego pierwsza edycja odbędzie się w Gdańsku w dniach 20-22 listopada 2020. Festiwal poświęcony jest muzyce filmowej, kompozytorom, wykonawcom - artystom muzycznym, ale również samym twórcom filmów.

Na żywo

Zobacz transmisję live


Ze względu na wprowadzenie w listopadzie ograniczeń pandemicznych festiwalowe wydarzenia odbędą się wyłącznie online. Zapraszamy zatem na retransmisje koncertów z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz z terenów Stoczni Cesarskiej i WL4 - Mleczny Piotr.

Głównym bohaterem pierwszej edycji festiwalu będzie islandzki kompozytor Jóhann Jóhannsson. Muzykę z jego filmów zagra Nanook of the North czyli Piotr Kaliński i Stefan Wesołowski. W trakcie koncertu wybrzmią również premierowo autorskie kompozycje duetu, inspirowane daleką północą. W programie festiwalu znalazł się również przegląd filmów, do których Johannsson napisał muzykę.

Kup BiletKolejny koncert, to premiera autorskiej ścieżki muzycznej zespołu Llovage, czyli Olo Walickiego i Jacka Prościńskiego do klasyki kina niemego, czyli "Alicji w Krainie Czarów" z 1915 roku, przy czym tym razem film będzie tylko tłem do koncertu gdańskiego duetu.

Wprost z terenów Stoczni Cesarskiej przy WL4 - Mlecznym Piotrze, gdański Dj, producent i muzyk zespołu BYTY zagra swoje autorskie remiksy utworów z filmów Quentina Tarantino. Uzupełnieniem koncertu będzie projekcje pełnometrażowego filmu dokumentalnego o twórczości Tarantino.

Pełen Program Festiwalu
Pełen Program Festiwalu


Organizator: Hamulec Bezpieczeństwa - Stowarzyszenie Kulturalne
Główni partnerzy organizacyjni: Gdański Teatr Szekspirowski, Kino PRO, Kino na Szekspirowskim
Partnerzy festiwalu: WL4 - Mleczny Piotr, Komunikacja pro, City Meble Gdańsk
Partnerzy medialni: Trójmiasto.pl, Wyborcza Trójmiasto, Co Jest Grane24
Współfinansowanie: Miasto Gdańsk

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Bilety w cenie 10 zł można kupić na konkretny dzień, tj. na piątek, sobotę lub niedzielę i tylko w tym dniu będzie można je obejrzeć.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.