stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Faroe Way Sztuka przetrwania na Wyspach Owczych

Zapraszamy na wydarzenie w ramach 3. Nordic Focus Festival 2018 FAROE WAY Sztuka przetrwania na Wyspach Owczych.

wrz 24

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 28.09), godz. 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Film to dokumentalna opowieść o mieszkańcach Wysp Owczych, ich zmagań z trudnymi warunkami, nieprzewidywalną naturą, izolacją oraz głodem. Oczami rodowitych Farereczyków, a także naszych rodaków, zamieszkujących wyspy od wielu lat możemy dostrzec surowe piękno tego krajobrazu. Jest to także historia walki o przetrwanie języka, którym dziś posługuje się zaledwie 80 tys. osób.
 


Wraz z bohaterami odwiedzimy Fugloy - najbardziej wysuniętą na północ wyspę zewnętrzną, na której mieszka jedynie kilka osób, a dostać się na nią można tylko małym promem pocztowym lub helikopterem. Będziemy spacerować po historycznej dzielnicy rządowej Tinganes, znajdującej się w Torshavn - stolicy Wysp Owczych - by poznać tajniki farerskiej architektury. Posłuchamy o tradycyjnym tańcu oraz dawnych balladach, które śpiewane są po dziś dzień. Wybierzemy się na połów niewielkim rodzinnym kutrem. Dowiemy się dlaczego farerskie owce są unikalne i jaką rolę odgrywały wzory na lokalnych swetrach. Zwiedzimy wiele niesamowitych miejsc jak Saksun lub Mykines, a nawet będziemy mieli okazję przeżyć tradycyjny połów wielorybów.Źródło: http://www.faroeway.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.