Film

Elegia dla bidoków

produkcja
USA
gatunek
dramat
premiera
24 listopada 2020 (Polska)
reżyseria
Ron Howard
scenariusz
Vanessa Taylor
czas trwania
1 godz. 56 min.

Obsada

Amy Adams, Glenn Close, Haley Bennett, Freida Pinto, Daniel R. Hill, Owen Asztalos, Ed Amatrudo, Sarah Hudson, Ryan Homchick

Opis filmu

J.D. Vance (Gabriel Basso), były marine z południowego Ohio, a obecnie student Szkoły Prawa Uniwersytetu Yale, jest blisko zdobycia wymarzonej pracy, gdy kryzys rodzinny zmusza go do powrotu w rodzinne strony, o których starał się zapomnieć. J.D. musi zacząć na nowo układać sobie relacje ze swoją niełatwą appalaską rodziną, w tym z uzależnioną matką Bev (Amy Adams). Wspominając swoją babkę Mamaw (Glenn Close), twardą i inteligentną kobietę, która go wychowała, J.D. zaczyna akceptować niezatarty wpływ rodziny na jego własną ścieżkę życiową. Oparty na powieści J.D. Vancea z listy bestsellerów New York Timesa, film „Elegia dla bidoków” w reżyserii laureata Oscara - Rona Howarda ("Piękny umysł", "Apollo 13"), to bardzo osobiste i poruszające wspomnienia, z których wyłania się obraz doświadczeń tworzących życie rodzinne. Historia rodziny J.D. to opowieść o trzech fascynujących pokoleniach i ich zmaganiach, by przetrwać i odnieść sukces.

Zwiastun

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

18.06.2021 r.

11.06.2021 r.

Zapowiedzi