• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Dzień Świętego Patryka. Kino familijne i warsztaty irlandzkie

Gdyńskie Centrum Filmowe i Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają w sobotę, 23 marca 2019 roku, na pokaz irlandzko-brytyjskiego filmu "Zoo", a po nim na warsztaty w Galerii GCF pod tytułem "W krainie elfów, olbrzymów, a także biegających i latających stworzeń z Zielonej Wyspy".

w każdy czwartek (do 11.08), godz. 13:00, 18:00

Gdynia,
bilety 10 zł
Dzień świętego Patryka, przypadający 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Gdyńskie Centrum Filmowe włącza się w świętowanie w sobotę, 23 marca. Najpierw film - seans o godzinie 12.00 - a później dla chętnych warsztaty o godzinie 14.30, które przeprowadzi Fundacja Kultury Irlandzkiej.

ZOO
reż. Colin McIvor
Irlandia, WIelka Brytanie 2017


Poruszająca i podnosząca na duchu opowieść o wielkiej odwadze, przyjaźni i wytrwałości. "Zoo" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopca, który postanawia uratować małe słoniątko z zoo podczas niemieckiego bombardowania w Belfaście w 1941 roku.

W rolach głównych występują: Art Parkinson ("Kubo i dwie struny"), nominowany do Złotego Globu Toby Jones ("Naga Normandia") i Penelope Wilton ("Downton Abbey"). "Zoo" znalazło się w programach m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dla Dzieci w Nowym Jorku i Festiwalu Filmowego w Chicago.

Belfast, 1941 rok. Ojciec młodego Toma (Art Parkinson) dostaje wezwanie do wojska, tym samym pozostawiając bez opieki rodzinę i nowego członka zoo - słoniątko imieniem Buster. Gdy niemieckie bombardowania zaczynają zagrażać mieszkańcom zoo, Tom z pomocą przyjaciół i osobliwej miłośniczki zwierząt (Penelope Wilton) postanawia uratować Bustera. Film oparty na faktach.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  18 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilety na film w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line: http://gcf.org.pl/

Trwają zapisy na warsztaty: zgłoszenia należy przesyłać na adres edukacja@gcf.org.pl. W tytule wiadomości trzeba wpisać hasło "Irlandia".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi