stat
Impreza już się odbyła

Dom, który zbudował Jack. Spotkanie Filozoficzne

Zmiana daty wydarzenia: seans i dyskusja odbędą się we wtorek, 22 stycznia 2019 roku, o godzinie 20.20. Zakupione bilety będą obowiązywać w nowym terminie. Można je również zwrócić.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Uniwersytet Gdański zapraszają na przedpremierę najnowszego filmu kontrowersyjnego duńskiego reżysera, Larsa von Triera, pod tytułem "Dom, który zbudował Jack". Pokaz oraz dyskusja z cyklu SPOTKANIA FILOZOFICZNE z Gutek Film odbędą się we wtorek, 15 stycznia 2019 roku, o godzinie 20.20 w sali Warszawa.

"Dom, który zbudował Jack" to podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera "Nimfomanki", "Antychrysta" i "Melancholii". W rolach głównych Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE dają widzom okazję do pogłębienia - w czasie dyskusji, którą prowadzi pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego - tematyki poruszanej w danym obrazie filmowym, pochodzącym z repertuaru Gutek Film.

Po seansie zapraszamy do dyskusji, którą poprowadzi dr Robert Rogoziecki z Zakładu Estetyki i Filozofii Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

WEŹ UDZIAŁ W SPOTKANIACH FILOZOFICZNYCH, JEŚLI:
- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.
Tego wszystkiego może nauczyć FILOZOFIA.

DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach ("Przełamując fale", "Tańcząc w ciemnościach"). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake'a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. "Dom, który zbudował Jack" to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

Tytuł oryginalny: The House That Jack Built
Reżyser: Lars von Trier
Występują: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Riley Keough
Kraj produkcji: Dania, Francja, Niemcy, Szwecja
Rok produkcji: 2018
Data premiery: 18 stycznia 2019
Język oryginalny: angielski
Gatunek: thriller
Czas trwania: 155 minut

Opis filmu: Gutek Film

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    18 zł
  • Bilet ulgowy
    15 zł
Bilety na stronie: http://www.gcf.org.pl/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.