stat
Impreza już się odbyła

Dobre, bo polskie: Nina

DKF
 • czwartek, 18 października,
  godz. 18:30
 • DKF Miłość Blondynki
  Gdańsk, Wita Stwosza 55 (aula 1.43 /039/ Wydział Filologiczny UG)  mapa
 • 15,
  ulgowy 10
  sprzedaż: 58 523-24-50

Zapraszamy na pokaz z cyklu Dobre, bo polskie. Pokażemy film "Nina", który zdobył nagrodę konkursu "Inne Spojrzenie" - Złoty Pazur za "osobisty ton wypowiedzi, eksplorację tematu mało obecnego w polskim kinie i znakomitą realizację".

Kino rosyjskie: Garaż

DKF
gru 14

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Dobre, bo polskie: Over the limit

DKF
gru 20

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł


NINA
reż. Olga Chajdas
Polska, 2018, 129 min
obsada: Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska

Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaję się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko. To historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów.

Film Nina reż Olga Chajdas
Film Nina reż Olga Chajdas dystrybutor


Olga Chajdas: reżyserka i scenarzystka. Urodzona w 1983 roku. W teatrze debiutowała jako reżyser w 2008 roku spektaklem Tuvii Tenenboma Ostatni Żyd w Europie w Teatrze Na Woli. W kolejnych latach wyreżyserowała Koza albo kim jest Sylwia? Edwarda Albee, Zrób sobie raj, adaptację książki Mariusza Szczygła, Branoc, Mamo Marshy Norman. W telewizji reżyserowała między innymi nagradzaną na świecie Głęboką wodę. Zrealizowała krótkometrażowy film 3xMiłość (Grand Prix na Short Film Festival Oddalenia w Dublinie 2016) oraz Kobieta budzi się rano (premiera na Festiwalu Filmowym Raindance w Londynie 2017). Pracowała jako II reżyserka nominowanego do Oscara W ciemności Agnieszki Holland.

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

 
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdańsk

Sopot

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Ocena: 8.1 / 282 głosy
Kamerdyner
Ocena: 7.4 / 467 głosów
Narodziny gwiazdy
Ocena: 7.3 / 69 głosów

Zapowiedzi