Film

6.9 7 ocen 1 10

Do widzenia, do jutra

(2 opinie)
produkcja
Polska
gatunek
Fabularny, Obyczajowy, psychologiczny
premiera
25 maja 1960 (Polska)
reżyseria
Janusz Morgenstern
scenariusz
Zbigniew Cybulski
czas trwania
1 godz. 20 min.
Grają
Kino Kameralne Cafe

Obsada

Zbigniew Cybulski, Teresa Tuszyńska, Barbara Baranowska, Grażyna Muszyńska, Roman Polański, Włodzimierz Bielicki, Jacek Fedorowicz, Eleonora Kałużyńska, Romuald Freyer, Tadeusz Wojtych, Tadeusz Chyła, Krzysztof Komeda, Władysław Kowalski, Adam Pawlikowski, Mieczysław W

Opis filmu

Jacek jest reżyserem studenckiego teatrzyku w Gdańsku. Spotyka Margueritte, córkę zagranicznego konsula. Zaprasza ją na tenisa i odtąd zaczynają regularnie się spotykać. Margueritte odwiedza teatrzyk. Jacek, wyraźnie zakochany, zaniedbuje swoje obowiązki, całe dnie spędza z Margueritte. Dla niej ta znajomość jest tylko rozrywką. Nie potrafi się zakochać. Odwiedzając kościół odgrywają scenę ślubu i wtedy dziewczyna mówi mu, że nie zamierza wychodzić za mąż. Boi się, że w stałym związku utraci swą atrakcyjność. Nie chce, aby Jacek traktował ją jak dziecko. Doświadczyła już w życiu niejednego. Stale zmieniała miejsca pobytu, poznała wielu ludzi. Oznajmiła Jackowi, że wkrótce opuści Gdańsk. Gdy on ją namawia, by pozostała z nim na zawsze, wybiera swój "wędrowny" styl życia. Pewnego dnia Jacek przychodzi do konsulatu i dowiaduje się, że Margueritte wyjechała. Wraca do teatrzyku i do swych przyjaciół.
W filmie wykorzystano fragmenty spektakli teatrzyków "Bim Bom" i "Co To".
Historia miłości dwojga młodych ludzi, którzy ze względu na niedojrzałość nie są w stanie uratować rodzącego się uczucia. On wprowadza ją w swój świat, ona zatrzymuje się w nim na chwilę, a potem odchodzi. Subtelny i pełen sentymentalnego ciepła obraz środowiska "egzystencjalnej" młodzieży lat pięćdziesiątych.

Repertuar: Do widzenia, do jutra

Szukaj
 • nd 01 lis
 • pon 02 lis
 • wt 03 lis
 • śr 04 lis
Godz.
Ładowanie
Logo

Kino Kameralne Cafe

Gdańsk

sobota - 31 października

Opinie (2)

 • Film doskonale wybrany na smutne pożegnanie z tym Kinem.

  Obrazy Gdańska przełomu lat 50/60, także słynna mozaika na budynku kina, którą za parę dni wandale rozwalą bezpowrotnie.
  W filmie bohater po wyjeżdzie ukochanej wraca do teatrzyku i do swojej sztuki. A my - po ostatnim seansie - do czego mamy wrócić ? Do popcornu, 30-minutowego bloku reklam i ścian obitych czerwonym barchanem .

  • 7 0

 • Do zobaczenia..

  Genialny film od których zaczyna się znajomość z Teresa Tuszynska. Debiut i najlepszy film tej młodej aktorki. Zapraszam do Grupy milosnikow Teresy Tuszynskiej na fb gdzie znajdziecie więcej wspomnień z jej życia.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

23.10.2020 r.

16.10.2020 r.

Zapowiedzi