stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dawno temu nad Bałtykiem - projekcja filmu z 1925 r.

Gościem wyjątkowego wydarzenia w Muzeum Miasta Gdyni będzie Monika Supruniuk z Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego (FINA) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP w Warszawie).

W ramach realizowanego projektu badawczego pt. Konserwacja i restauracja taśmy filmowej z kamery/projektora "Oko" Kazimierza Prószyńskiego, przywróciła "do życia" wyjątkowy film z 1925 r. Nieznany bliżej obraz ukazuje Gdynię - jeszcze wieś - w wakacyjnym wydaniu. Poszczególne filmowe kadry są niemal dokładnym odwzorowaniem ówczesnej letniej, nadbałtyckiej rzeczywistości, utrwalanej w owym czasie na zdjęciach i pocztówkach również przez gdyńskiego fotografa Romana Morawskiego.

Spotkanie poprowadzi dr Marcin Szerle, a będzie ono zapowiedzią zbliżającej się wystawy prac wspomnianego Romana Morawskiego - dokumentalisty Gdyni w okresie największych jej przemian lat 20. ubiegłego wieku.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.