W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
Impreza już się odbyła

DKF Peryskop: Holy motors

Prelekcja, projekcja i dyskusja to trzy składniki spotkań DKF Peryskop.

kwi 9

czwartek, godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
kwi 15

środa, godz. 19:00

bilety 19 zł
ulgowy 16 zł
26 lutego zapraszamy na film "Holy motors" w reżyserii Leos Carax.

Groteskowy, miejscami obsceniczny, pełen dynamiki. Balansuje na granicy dyscypliny i kompletnej nieprzewidywalności, pomiędzy horrorem a melodramatem, rodzinną psychodramą a komedią. Jego bohater, Monsieur Oscar od świtu do zmierzchu wciela się w nie swoje role: jest przemysłowcem, zabójcą, żebrakiem, potworem, członkiem rodziny. Stacza erotyczną walkę w wirtualnym świecie gwiezdnych wojen, uprowadza Evę Mendes, romansuje na dachu wieżowca z Kylie Minogue i do ostatniej minuty nie pozwala nikomu wyznaczyć granicy, dzielącej fikcję od rzeczywistości. Monsieur Oscar krąży po Paryżu, wykonując "zlecenia", pojawia się ciągle w nowych miejscach. Raz burzy bieg rzeczy, innym razem sprawia, że wydarzenia toczą się przewidywalnym torem. Towarzyszy mu Céline, kierująca jego limuzyną dyskretna blondynka, która pilnuje, by zadania zostały zrealizowane w określonym kontraktem czasie. Oscar i Céline tworzą parę spiskowców, poruszających się wewnątrz filmowego mechanizmu, napędzanego intertekstualną grą. Film Caraxa wypełniają cytaty - począwszy od niemego serialu Feuillade'a "Fantomas", przez "Powiększenie" Michelangelo Antonioniego i twórczość Georgesa Franju, do animowanych "Aut" Pixara. Od wędrówki Leopolda Blooma w "Ulissesie" Jamesa Joyce'a do "Portretu damy" Henry'ego Jamesa.

Prelekcję poprowadzi Agnieszka Jurago - studentka 5 roku studiów magisterskich na kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Najbardziej w kinie interesuje ją surrealistyczne obrazowanie światów wewnętrznych oraz estetyka quirky ciemna, ale również skromne filmy stojące dialogami. W swojej pracy stara się popularyzować kulturę filmową poprzez organizowanie spotkań, wernisaży i dyskusji.

Dyskusyjny Klub Filmowy Peryskop to społeczność, do której może dołączyć każdy, kto lubi kino, żywe rozmowy i dzielenie się swoją refleksją. Jest to ostatnie spotkanie naszego pierwszego cyklu zatytułowanego: "Autorefleksje: Kino obraca się przez ramię i zagaduje samo siebie" dotyczy on dzieł autotematycznych, w których to kino konwersuje ze sobą patrząc wstecz.

Zostań Klubowiczem i zakup karnet na pokazy w kasie kina!
Cena:
5 pokazów: 80 zł
3 pokazy: 50 zł

Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl
Bilety online:
https://biletyna.pl/film/DKF-Peryskop-Holy-motors/Gdansk

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij