stat
Impreza już się odbyła

DKF Kurort - listopad - grudzień 2013

04.11 Future Shorts - jesień 2013
Siedem filmów wyprodukowanych w dziewięciu krajach, które łącznie zdobyły ponad osiemdziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Jednemu z tych filmów przypadnie wkrótce kolejny laur, przyznany głosami publiczności Future Shorts z ponad 90 krajów.

18.11 Kod nieznany, reż. M. Haneke, Francja, Niemcy, Rumunia, 2000, 117 min.
Na jednej z paryskich ulic splatają się drogi skrajnie różnych ludzi - początkującej aktorki, fotografa wojennego, nauczycielki muzyki i rumuńskiej żebraczki. Pierwszy zrealizowany po francusku film Michaela Hanekego - jednego z najbardziej interesujących i bezkompromisowych współczesnych reżyserów.

02.12 Grizzly Man, reż. W. Herzog, USA, 2005, 103 min.
Niezwykły dokument Wernera Herzoga opowiadający o człowieku, który pragnął przekroczyć granicę oddzielającą człowieka od zwierzęcia. Timothy Treadwell został rozszarpany przez niedźwiedzia, jedno ze zwierząt, wśród których spędził 13 lat. Reżyser połączył fragmenty prowadzonego przez Treadwella dziennika wideo z wypowiedziami osób, które go znały. Powstał film przejmujący, ale i pełen czarnego humoru.

09.12 Baraka, reż. R. Fricke, USA, 1992, 96 min. - seans z muzyką na żywo
Jedna z najpiękniejszych w dziejach kinematografii podróży dookoła świata, podczas której reżyser uważnie przygląda się cudom natury i wytworom cywilizacji. Zachwycający wizualnie film ukazuje zmienność i różnorodność naszej planety i relacje, w jakich pozostaje z nią człowiek. Oryginalna ścieżka dźwiękowa zostanie zastąpiona graną na żywo muzyką kwartetu Marcin Dymiter, Paweł Nowicki, Wojciech Jachna, Jacek Buhl.

16.12 Ludzie z pociągu, reż. K. Kutz, Polska, 1961, 98 min.
Studium charakterologiczne kreślące obraz okupacyjnej codzienności. Jesień 1943 roku. Pasażerowie dwóch uszkodzonych wagonów czekają na małej stacyjce. Wśród nich są przemytnicy, wygnaniec z Poznania, dziewczyna, konspirator, wdowa, szmuglownicy i karciarze. Senne oczekiwanie przerywa wiadomość o kradzieży pistoletu maszynowego, który należał do kolejowego policjanta.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Karnety w cenach 10 zł (1 seans), 16 zł (2 seanse), 40 zł (6 seansów) dostępne przed każdą projekcją.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.