stat
Impreza już się odbyła

Czym jest normalność? Pokaz filmu

Zapraszamy na pokaz filmu "Normal" i debatę po filmie. Naszym gościem będzie Julia Gierczak - animatorka kultury, filmoznawczyni, polonistka i redaktorka książek, członkini zespołu redakcyjnego "Panoptikum".

Jej zainteresowania badawcze obejmują głównie perspektywę gender i queer studies w filmoznawstwie, teorię kina i praktyk intermedialnych, problematykę sztuki aktorskiej w kinie współczesnym, ze szczególnym uwzględnieniem twórców brytyjskich i francuskich oraz wybranych aspektów kinematografii dalekowschodnich (Chiny, Hongkong, Japonia, Tajlandia).

Dziewczyny bawią się lalkami, a chłopcy grają w piłkę nożną w ten sposób porządkujemy świat dzieci już od najmłodszych lat. Film jest fascynującą analizą norm i oczekiwań społecznych wobec kobiet i mężczyzn we współczesnym społeczeństwie. Reżyserka bada w rodzimych Włoszech nie tylko wzorce zachowań, ale także konsekwencje bezkrytycznego poddania się dyktatowi heteronormatywności. Na przykładzie codziennych czynności i rytuałów pokazuje, jak sztywny płciowy podział wpływa na kształt naszego życia i podejmowane w nim wybory od zawodowych po osobiste. Proponuje też zupełnie inne spojrzenie na to, co nazywamy normalnością.

MFF Berlin Berlinale 2019, nominacja do nagrody Teddy Najlepszy Film Dokumentalny
MFF GLBT Turyn 2019, Nagroda Specjalna Jury Najlepszy Film Dokumentalny
Trailer: https://youtu.be/aYYWDhUCbMo

Mecenat:
JP Morgan Chase & Co.
Niemiecka Centrala Turystyki
Dentons
IG Knowhow Limited
Credit Suisse
Z uwagi na wymogi sanitarne, w salach kinowych możliwe jest wypełnienie tylko w 50%.
Zachowajmy rozsądek, odstęp, zabierzmy maseczki, żele antybakteryjne i oglądajmy wspaniałe filmy na dużym ekranie.

Twórz LGBT Film Festival razem z nami https://pomagam.pl/11lgbtff

Wspierając nasz projekt, umożliwiasz realizację festiwalu. Pamiętaj, każda wpłata ma dla nas ogromne znaczenie. Z góry dziękujemy za wsparcie. 

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł

Opinie 2 zablokowane

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.