stat
Impreza już się odbyła

Cybulski w Hotelu Sopot

Festiwal Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane oraz Hotel Sopot zapraszają we wszystkie wtorki wakacji na wyjątkowe, cykliczne wydarzenie "Cybulski w Hotelu Sopot".

Relacja z imprezy

gru 4

sobota, godz. 19:00

Sopot,
Wstęp wolny
gru 4-6

sobota - poniedziałek, godz. 10:00 - 16:00

Zbigniew Cybulski będzie gościł w Hotelu Sopot w każdy wtorek wakacji w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane. Specjalną atrakcją tegorocznego festiwalu jest organizowany wspólnie z Hotelem Sopot cykl filmowy dedykowany aktorstwu Zbigniewa Cybulskiego.

Z okazji 90.lecia urodzin oraz 50.lecia tragicznej śmierci Zbyszka Cybulskiego, organizatorzy festiwalu Visa Kino Letnie wspólnie z Hotelem Sopot, postanowili oddać hołd "polskiemu Jamesowi Deanowi", który jak mówił, najlepsze swoje lata spędził w Sopocie. To właśnie na Wybrzeżu założył wraz z Bogumiłem Kobielą, Jackiem Fedorowiczem i innymi, słynny studencki teatr BIM-BOM. W Sopocie spotykał się z najlepszymi reżyserami polskiej kinematografii: Jerzym Kawalerowiczem, Januszem Morgensternem, Andrzejem Wajdą czy Tadeuszem Konwickim. W Trójmieście powstały filmy "Niewinni Czarodzieje" i "Do widzenia do jutra", które będą prezentowane w ramach cyklu. Cykl będzie prezentowany we wszystkie wtorki wakacji, w magicznym ogrodzie Hotelu Sopot.

Wszystkie filmy są wyświetlane w unikatowej wersji, po rekonstrukcji cyfrowej, z angielskimi napisami. Na projekcje zapraszamy również gości i turystów z zagranicy.

W ramach cyklu "Cybulski w Hotelu Sopot" swoją obecność potwierdzili wyjątkowi goście, m.in. Jacek Fedorowicz, Małgorzata Potocka czy Filip Bajon, którzy będą wspominać Zbyszka Cybulskiego.

"CYBULSKI W HOTELU SOPOT"
Projekcje w każdy wtorek lipca i sierpnia.
lipiec, godz. 22:00; sierpień, godz. 21:30
Wstęp wolny

18.07 "Do widzenia do jutra" - reż. Janusz Morgenstern 80'
25.07 "Niewinni czarodzieje" - reż. Andrzej Wajda 83'
01.08 "Giuseppe w Warszawie"- reż. Stanisław Lenartowicz 99'
08.08 "Rękopis znaleziony w Saragossie"- reż. Wojciech Has 177'
15.08 "Salto" - reż. Tadeusz Konwicki - 100'
22.08 "Jowita" - reż. Janusz Morgenstern - 91'
29.08 "Wszystko na sprzedaż" - reż. Andrzej Wajda 94'

Zapraszamy w lipcu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.