Wydarzenie

Creme Noir - premiera filmu (Mololo)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
1 marca 2017 (środa)
godzina:
21:00
miejsce:

Teatr BOTO  mapa

adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Mololo to cykl mini-spektakli plenerowych łączących poezję, teatr uliczny, muzykę i taniec, które odbywają się od kilku lat w sezonie letnim na Molo w Sopocie ("szybki teatr przy fontannie"). W 2016 roku pokazy odbywały się pod tytułem "Crème Noir" (z francuskiego czarny krem) i były oparte na wierszach znanej amerykańskiej pisarki - Joyce Carol Oates. 

Na bazie tych spektakli powstał film, który jest nie tyle ich dokumentacją, co raczej nową formą artystycznej wypowiedzi. Premiera filmu odbędzie się w środę 1 marca o 21:00 w Teatrze BOTO w Sopocie. 

CRÈME NOIR czyli czarny krem. Ten osobliwy, nietuzinkowy uliczny tryptyk jest opowieścią o kobiecym, zawiłym świecie. Bohaterka wyrusza w wielowymiarową, metaforyczną podróż. Dzieciństwo, dorastanie, a nawet czas życia prenatalnego okazują się drogą budującą samoświadomość jej kobiecej natury. Niestety droga ta wdrukowuje też w nią kody trudne do rozszyfrowania, schematy trudne do przełamania i rany, które zabliźniają się zbyt boleśnie i powierzchownie. Świadomie lub nie, przez całe życie wciera w siebie tytułowy czarny krem. Poszukiwania kobiecej siły nie są w teatrze tematem nowym, ale w tym spektaklu są o tyle nadzwyczajne, że dzieją się w miejscu publicznym. Więź z czymś pierwotnym w kobiecym łonie, głowie i duszy stała się nadwyrężona i wyświechtana przez współczesną cywilizację. Czy zatem bohaterka odnajdzie w tym wszystkim siebie? Czy zetrze z siebie czarny krem? Czy jej podróż daje jakąś nadzieję? Na te pytania widz musi odpowiedzieć sobie sam.

Reżyseria: Magdalena Płaneta
Scenariusz, muzyka, produkcja: Marcin Kulwas
Choreografia: Tatiana Kamieniecka
Występują: Agata Mieniuk, Aleksandra Foltman, Kalina Porazińska, Rafał Alchimowicz, Adrian Kulesza

JOYCE CAROL OATES, jedna z najbardziej utytułowanych współczesnych pisarek amerykańskich. Znana jest głównie ze swoich powieści, nowel i opowiadań. Poezja stanowi w jej bogatej twórczości margines - zupełnie niezasłużenie, albowiem wiersze Oates cechuje ta sama wrażliwość, przenikliwość oraz czarny humor, które można znaleźć w jej prozie. Jak nikt inny potrafi pisać o sprawach najtrudniejszych, najbardziej intymnych w sposób bezpośredni i dosadny, ale jednocześnie błyskotliwy i subtelny, pozbawiony wulgarności. Autorka osobiście wyraziła zgodę na wykorzystanie jej utworów w spektaklu.

Spektakl i film zostały sfinansowane ze środków operatora Mola w Sopocie: PTH Kąpielisko Morskie Sopot.
film, kino
bilety 10 zł
Kino Konesera - Podwójny kochanek

25 października 2017 (środa) godz. 18:30

film, kino
bilety 24 zł
ulgowy 20 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Najwyżej oceniane

Dwie korony
Ocena: 8.4 / 69 głosów
The Square
Ocena: 6.8 / 92 głosy
Blade Runner 2049
Ocena: 6.7 / 182 głosy

Zapowiedzi