stat
Impreza już się odbyła

Combat girls. Krew i honor + dyskusja

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku i Krytyka Polityczna w Trójmieście zapraszają na pokaz filmu "Combat Girls. Krew i honor" (2011) niemieckiego reżysera Davida Wnendta, autora wielu filmów łamiących tabu m.in. On wrócił oraz Wilgotne miejsca. Film pokazuje temat odradzającego się nazizmu w Niemczech w sposób niemal do bólu realistyczny oraz ukazuje nie tylko problematykę neonazizmu z perspektywy społecznej, ale i psychologiczne powody, dla których młodzi ludzie coraz chętniej dołączają do ultraprawicowych ugrupowań.


Po projekcji odbędzie się dyskusja, podczas której poruszymy tematykę radykalizmu politycznego, aktów nienawiści i rosnącego przyzwolenia na ekstremistyczne poglądy, w szczególności wśród młodych ludzi. W czasie dyskusji postaramy się odpowiedzieć na pytania czym jest nienawiść, jak ją zrozumieć i jak na nią reagować. Dyskusję z prawnikiem Tomaszem Plaszczykiem poprowadzi Marcin Żółtowski.

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk i Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA w Trójmieście.

Projekt filmowy jest częścią projektu "W stronę równości - przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi