Film

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

produkcja
Polska
gatunek
Komedia obycz.
premiera
8 grudnia 1978 (Polska)
reżyseria
Stanisław Bareja
scenariusz
Stanisław Bareja
czas trwania
1 godz. 39 min.

Obsada

Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Stanisław Tym, Ewa Wiśniewska, Ewa Ziętek, Stefan Friedmann, Andrzej Fedorowicz, Marek Bargiełowski

Opis filmu

Dyrektor Krzakoski jedzie w delegację służbową do Paryża. W ambasadzie poznaje Danusię i spędza z nią noc. Nie wie, że dziewczyna jest córką prominenta. Po kilku miesiącach Danusia odwiedza go w pracy i mówi, że spodziewa się dziecka. Krzakoski zawozi dziewczynę do znajomego ginekologa, który uświadamia przyjacielowi, jak ważną personą jest jej ojciec. Uradowany dyrektor natychmiast postanawia rozwieść się z żoną i poślubić Danusię. Przedsiębiorstwo kierowane przez Krzakoskiego podupada i dyrektorowi grozi zwolnienie. Małżeństwo z Danusią pozwoliłoby mu utrzymać stanowisko. Zleca więc swemu zastępcy Dudale, aby wynalazł w firmie kandydata na uwodziciela żony. Niestety, znany podrywacz, inżynier Kwaśniewski, wyjeżdża za granicę, a inni pracownicy są wyjątkowo nieatrakcyjni. Dudała jednak nie ustaje w poszukiwaniach. Krzakoski powierza dawnemu koledze wykonanie kompromitujących zdjęć żony i kochanka, ale Romanowi Ferde nie udaje się przyłapać dyrektorowej na zdradzie. Tymczasem Dudała zaczyna orientować się w sytuacji. Namawia Krzakoskiego, aby wyjechał służbowo na Węgry i pod jego nieobecność sam podrywa Danusię. Krzakoska wyobraża sobie, ze śledzący ją Ferde jest nieśmiałym zalotnikiem. Pewnego dnia zwabia Romana do ośrodka rekreacyjnego i tam oboje spędzają upojne popołudnie. Gdy Krzakoski wraca z delegacji, dowiaduje się, że żona złożyła pozew o rozwód. Na domiar złego Dudała ożenił się już z Danusią i został naczelnym dyrektorem.
Komedia obyczajowa ukazująca absurd życia w PRL lat siedemdziesiątych. Kpi z ignorancji ludi zajmujących wysokie stanowiska, ośmiesza logikę realnego socjalizmu i fasadowość życia społecznego opartego na hasłach i sloganach.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

28.01.2022 r.

21.01.2022 r.

Zapowiedzi