• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Brak aktualnych seansów i imprez

Centrum edukacji artystycznej Łaźnia 2 powstało w 2012 roku aby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wydarzenia kulturalne takie jak koncerty, prezentacje filmowe, spotkania oraz panele dyskusyjne i co oczywiste wystawy. Placówka powstała by dopełnić działalność powołanego w 1989 roku na ul. Jaskółczej 7 Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia wraz z którym tworzy zintegrowaną przestrzeń artystyczną łączącą Dolne Miasto z Nowym Portem. Umieszczone w zaniedbanych dzielnicach Gdańska, Łaźnia 1 i Łaźnia 2 nie funkcjonują jedynie jako Centra Sztuki pełniące funkcje artystyczne i kulturotwórcze. Co ważne uczestniczą one także w rewitalizacji Nowego Portu i Dolnego Miasta oraz w edukacji i aktywizacji mieszkańców tych dzielnic.

Budynek, który swą nazwę zawdzięcza pełnionej niegdyś funkcji miejskiej łaźni znajdującej się przy ul. Strajku Dokerów 5, został przeznaczony do zaadaptowania na instytucję kultury w 2008 roku w ramach programu rewitalizacji Nowego Portu. Obiekt pierwotnie służący uczniom okolicznych szkół i innym mieszkańcom dzielnicy powstał w latach 1907-09 otrzymując architektoniczną dekorację w stylu neoromańskim, której zabytkowy charakter dziś kontrastuje z nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzem i współczesną wizją artystyczną. Oprócz przestrzeni wystawienniczej w obiekcie znajduje się biblioteka, czytelnia artystyczna, otwarta pracownia animacji oraz kino studyjne Kinoport. Bogata oferta prowadzonych warsztatów i zajęć prowokuje do opuszczenia pozycji biernego odbioru i aktywnego udziału w życiu instytucji.

KinoPort - kino studyjne zlokalizowane w CEA Łaźnia 2, którego działalność skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Nowego Portu. Szeroki wybór kina europejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji polskich, oraz amerykańskiego kina niezależnego, przyciąga również widzów z całego Gdańska. Poza regularnym repertuarem studyjnym w KinoPorcie można zobaczyć klasykę kina światowego, wziąć udział w projektach edukacyjnych, przeglądach i replikach festiwalowych z zaproszonymi gośćmi. Tworzenie kina typowo dzielnicowego umożliwia nam nawiązywanie nici współpracy i sympatii z mieszkańcami, ale w związku z tym, że działa w ramach Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia -wychodzić też z repertuarem dla całego Trójmiasta -zarówno progresywnym , nowatorskim , ale także nawiązującym do korzeni sztuki do historii -filmu, malarstwa , muzyki.

Otwarta pracownia animacji filmowej Animujemy Gdańsk, znajdująca się w CEA Łaźnia 2, to miejsce wyposażone w najwyższej jakości sprzęt i oprogramowanie audiowizualne pozwalające tworzyć filmy przy użyciu najnowocześniejszych technik komputerowych. W pracowni przewidziane są różnego rodzaju warsztaty oraz konkursy dla dzieci, młodzieży, a także dla ludzi zawodowo zajmujących się animacją. Zajęcia w studiu filmowym mają pokazać młodym ludziom jak z biernego odbiorcy multimediów przeistoczyć się w kreatywnego twórcę filmów, a doświadczonym animatorom zaprezentować najnowsze programy i techniki animacji. Wśród licznych zadań pracowni ważna wydaje się także prezentacja dorobku Polskiej Szkoły Animacji oraz organizowanie spotkań z twórcami filmów animowanych.

Kina

Gdańsk

Helios Forum Gdańsk

Forum Gdańsk

23  filmy
na afiszu

Helios Alfa Centrum

Alfa Centrum

18  filmów
na afiszu

Helios Metropolia

Galeria Metropolia

15  filmów
na afiszu
21  filmów
na afiszu

Cinema1

Galeria Morena

12  filmów
na afiszu
8  filmów
na afiszu
15  filmów
na afiszu

Kino Muzeum

Muzeum II Wojny Światowej

9  filmów
na afiszu
13  filmów
na afiszu
Gdynia

Helios Riviera Gdynia

Centrum Riviera

19  filmów
na afiszu
15  filmów
na afiszu
Sopot

Multikino Sopot

Centrum Haffnera

16  filmów
na afiszu
Rumia

Multikino Rumia

Galeria Rumia

15  filmów
na afiszu