Film

7.3 162 oceny 1 10

Boże Ciało

(68 opinii)
produkcja
Polska
gatunek
obyczajowy
premiera
11 października 2019 (Polska)
reżyseria
Jan Komasa
scenariusz
Mateusz Pacewicz
czas trwania
1 godz. 55 min.

Obsada

Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Barbara Kurzaj, Leszek Lichota, Eliza Rycembel, Łukasz Simlat, Zdzisław Wardejn, Tomasz Włosok

Opis filmu

Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu chłopak zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii. Pod nieobecność duchownego Daniel wykorzystuje niespodziewaną okazję i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Jego metody ewangelizacji budzą spore kontrowersje wśród mieszkańców, z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza poruszają ludzi. Ten niezwykle oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie ociera się o tematy tabu, dotyka kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

Nasza recenzja

Cudów nie trzeba. Recenzja filmu "Boże Ciało" wideo

11 października 2019 (88 opinii)

Cudów nie trzeba. Recenzja filmu

Filmowe rekolekcje Jana Komasy nie są czczym kazaniem odbijającym się głucho od kościelnych witraży. Opowieść o fałszywym księdzu zawiera wiele starannie wyważonych prawd: o współczesnym Kościele, młodzieńczym poszukiwaniu sensu życia, kształtowaniu własnej duchowości i neutralizowaniu zakorzenionych w sercu bolesnych krzywd. Bez natrętnej egzaltacji i napuszonego kaznodziejstwa. Takiego kina w...

Alicja Olkowska
Ocena: 9 (21 września 2019)
Murowany kandydat do Złotych Lwów, kameralne kino, które chwilami wbija w fotel. Kapitalna główna rola męska. Bartosz Bielenia poważnie może zagrozić Dawidowi Ogrodnikowi w wyścigu w kat. główna rola męska. Komasa w doskonałej formie. Brawo.
Łukasz Rudziński
Ocena: 8 (21 września 2019)
Bardzo mądry film Jana Komasy, który wymyka się stereotypom, jak młody Daniel ramom kościelnym. Bardzo dobry Bartosz Bielenia w głównej roli, efektownie nakreślona lokalna społeczność, błyskotliwy scenariusz Mateusza Pacewicza i droga duchowa, jaką przechodzi bohater i wierni. Faworyt do Złotych Lwów.
Marta Apanowicz
Ocena: 8 (21 września 2019)
To po prostu kawał dobrego kina osadzonego we współczesności. Świetnie opowiedziana historia, dobrze zagrana bez zbędnego moralizowania.
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 8 (20 września 2019)
Przenikliwy, angażujący, świetnie napisany i poprawnie nakręcony obraz o poszukiwaniu własnej tożsamości. Fantastyczna rola Bartosza Bieleni. W kulminacyjnym momencie brakuje nieco emocjonalnego docisku, choć nawet tu dopieszczony w szczegółach koncept na film ani drgnie. Wszystko ma swoje miejsce. Będą nagrody. I to nie tylko w Gdyni.
Jarosław Kowal
Ocena: 9 (20 września 2019)
"Boże ciało" nie bez przyczyny jest polskim kandydatem do Oscara - to historia wręcz skrojona pod tę nagrodę. Komasa idealnie wyważył elementy dramatyczny i komediowe, Bartosz Bielenia jest fenomenalny w roli głównej, a w dodatku scenariusz powstał na bazie prawdziwych wydarzeń - iście hollywoodzkie połączenie, a w dodatku na najwyższym poziomie. Przyznanie Złotych Lwów innemu filmowi będzie zaskoczeniem.

Opinie (68) 1 zablokowana

 • Najciekawszy ??

  Po przeczytaniu opisów do wszystkich szesnastu , film Komasy wydaje się zapowiadać najciekawiej .

  • 14 7

 • trailer?

  dlaczego nie ma trailerów tylko te drętwe opisy?

  • 8 2

 • Skandal!!!

  Dlaczego ten film wogóle jest w konkursie. Przecież on szkaluje naszą wiarę i kościół. A reżysera zamknąć na dołku

  • 16 163

 • Wielki film!

  Scenariusz dopracowany do perfekcji. Wszystko pasuju i ma swój sens. Świetna główna rola męska ale przede wszystkim w tym filmie jest prawdziwy obraz współczesnej Polski, chociaż to historia bardzo uniwersalna.

  • 54 13

 • Przerysowany? Dobro i zlo a gdzie srodek...

  Widzialam trailer w kinie. Wulgarnosc przemoc agresja - mowie dosc i nie chce filmu ogladac. Pomysl na udawanego ksiedza - wg mnie - genialny. Ale czemu od razu poprawczak i prostactwo. Mozna bylo subtelniej i bardziej po europejsku? Tak mamy dramat mega ciezki gatunkowo i zrozumialy tylko czesciowo prez zachod. Ale gratuluje odtworcy gl.roli - charyzma i talent wroza kariere. Oscar - watpie ale moge sie mylic...

  • 22 39

 • Co szkaluje???

  Dziś widziałem ten film i uważam, że jest rewelacyjny. Uniwersalny i pokazujący, że Bóg jest.

  • 13 4

 • spójny...

  każda scena jest ważna, przemyślana fabuła, a Ty jeszcze analizuj i przeżywaj emocje widzu(czyli ja)...widziałam, znakomity film i tyle

  • 24 14

 • Naprawde warto!

  Wartka akcja, dobra gra, odzwierciedlenie naszego spoleczenstwa w duzym stopniu i naszych slabosci.

  • 24 12

 • sorry

  ... ale Boga nie ma.

  • 11 7

 • Jabłka Adama

  podobny klinat, u nas to niczego swojego nie wymyślą tylko bezmyślne kopiowanie.

  • 11 16

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

25.09.2020 r.

18.09.2020 r.

Zapowiedzi