stat
Impreza już się odbyła

Blue Note Records: Beyond the Notes + gość Irek Wojtczak

Kino Seniora

w każdą środę (do 31.12), godz. 12:00

bilety 10 zł
bilety 10 zł
ulgowy 10 zł
Serdecznie zapraszamy na pierwszy pokaz w Trójmieście filmu "Blue Note Records: Beyond the Notes".
Po seansie odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym - Irkiem Wojtczakiem.
Porozmawiamy oczywiście szeroko o wytwórni Blue Note, ale również o tym czym jest label, o kontraktach, możliwościach i ograniczeniach oraz jaką rolę odgrywają w świecie przemysłu muzycznego.
Jak rozwija się kultura jazzu? Zapraszamy do dyskusji.

To będzie wieczór pełen muzyki i rozmów.

Trochę o filmie...
Emocjonująca i emocjonalna podróż za kulisy Blue Note Records, powstałej w Nowym Jorku w 1939 roku pionierskiej wytwórni, wydającej płyty największych artystów jazzowych XX i XXI wieku. Film jest częścią celebracji obchodów 80-lecia istnienia Blue Note Records. Dwóch fanów jazzu, emigrantów z Niemiec, stworzyło przestrzeń dla muzyków, którzy – tak jak oni sami – poszukiwali wolności i artystycznej swobody. Ich bezkompromisowa postawa przyczyniła się do rewolucji nie tylko w jazzie, ale i w innych gatunkach, np. w hip-hopie. Wartości prezentowane przez Blue Note sprawiły, że w jej katalogu znalazły się płyty takich artystów jak: John Coltrane, Thelonious Monk, Miles Davis, Bud Powell, Art Blakey, Horace Silver. Osią dokumentu jest sesja nagraniowa, w której biorą udział Herbie Hancock i Wayne Shorter, a także artyści młodszego pokolenia, tacy jak Robert Glasper i Ambrose Akinmusire, nagrywając wspólnie album "All-Stars".

Irek Wojtczak - saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został on doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów „All About Jazz” i „The New York City Jazz Record” takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman.

Bilety w cenie 30 zł do zakupu na miejscu w Kino Kameralne Cafe
Rezerwacje pod numerem tel 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl
Ilość miejsc ograniczona.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij