• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Blok filmowy: SUKIENKA / DOTKNIJ MNIE / KWESTIA SMAKU

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Blok filmowy: OBJAZDOWA ETIUDA&ANIMA 2021/2022: Nominowane do Oskarów 2022 : SUKIENKA i KWESTIA SMAKU oraz  Grand Prix Złoty Dinozaur DOTKNIJ MNIE


KUP BILET NA SEANS

w każdą środę (od 06.07 do 27.07.2022)

bilety 5 zł


Grand Prix Złoty Dinozaur

TOUCH ME / DOTKNIJ MNIE
reż. Hendrik Ströhle, prod. Filmakademie Baden-Württemberg, Niemcy 2020, 2744 

TOUCH ME / DOTKNIJ MNIE reż. Hendrik Ströhle, prod. Filmakademie Baden-Württemberg, Niemcy 2020,
TOUCH ME / DOTKNIJ MNIE reż. Hendrik Ströhle, prod. Filmakademie Baden-Württemberg, Niemcy 2020,


Christine od dłuższego czasu odczuwa brak satysfakcji z życia. Choć niepełnosprawność nie przeszkodziła jej w osiągnięciu sukcesu, do pełni szczęścia brakuje jej seksualnego spełnienia. Wszystko ulega zmianie, gdy poznaje Thomasa.

Srebrny Dinozaur 
THE DRESS / SUKIENKA
reż. Tadeusz Łysiak, prod. Warszawska Szkoła Filmowa, Polska 2020, 30 

Film Nominowany do Oskarów 2022 w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film aktorski

THE DRESS / SUKIENKA
reż. Tadeusz Łysiak, prod. Warszawska Szkoła Filmowa, Polska 2020
THE DRESS / SUKIENKA reż. Tadeusz Łysiak, prod. Warszawska Szkoła Filmowa, Polska 2020

Julia pracuje w przydrożnym motelu. Pogrążona jest w poczuciu odrzucenia i samotności. Jest inna i społeczeństwo wielokrotnie dało jej to odczuć. Marzy jednak o związku i bliskości fizycznej z mężczyzną.

GRAND PRIX - ZŁOTY JABBERWOCKY
KWESTIA SMAKU/ AFFAIRS OF THE ART
reż. Joanna Quinn, Kanada, Wielka Brytania, 2021, 17 min.

Film Nominowany do Oskarów 2022 w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany

KWESTIA SMAKU/ AFFAIRS OF THE ART, reż. Joanna Quinn, Kanada, Wielka Brytania, 2021
KWESTIA SMAKU/ AFFAIRS OF THE ART, reż. Joanna Quinn, Kanada, Wielka Brytania, 2021


Mała dziewczynka z obsesją na punkcie robaków i wypychania zwierząt, chłopak zafascynowany gwoździami, babcia, która robi nieskończoną ilość przetworów w "Kwestii smaku" każdy ma jakiegoś bzika. Tylko narratorce animacji wydaje się, że jest jedyną normalną osobą w zwariowanej rodzinie. Czy aby na pewno? Wykorzystująca czarny humor animacja w przerysowany sposób przedstawia nasze obsesje i uporczywe dążenie do realizacji marzeń. W krzywym zwierciadle ukazuje także proces tworzenia sztuki i wyzwalania z siebie pokładów kreatywności

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Centralnym, corocznym punktem imprezy są dwa tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwockyego dla najlepszej animowanej, studenckiej etiudy festiwalu. Rokrocznie wręczana jest też nagroda Specjalnego Złotego Dinozaura dla wybitnego pedagoga i zarazem czynnego, odnoszącego artystyczne sukcesy twórcy. Od wielu lat, po zakończeniu festiwalu, organizowane są prezentacje filmów nagrodzonych w kraju i za granicą w ramach imprezy Objazdowa Etiuda&Anima.

Informacja o biletach

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł
AKCEPTUJEMY PŁATNOŚĆ KARTĄ
* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.