Film

5.8 4 oceny 1 10

Błąd systemu

(1 opinia)
produkcja
Niemcy
gatunek
dramat
premiera
24 stycznia 2020 (Polska)
8 lutego 2019 (Świat)
reżyseria
Nora Fingscheidt
scenariusz
Nora Fingscheidt
czas trwania
1 godz. 58 min.

Obsada

Helena Zengel, Albrecht Schuch, Gabriela Maria Schmeide, Lisa Hagmeister, Melanie Straub, Victoria Trauttmansdorff, Maryam Zaree, Tedros Teclebrhan

Opis filmu

Benni ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”. Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

Zwiastun

Opinie (1)

  • 9/10

    Kino interesujące. Zdecydowanie polecam. Momentami trudne w odbiorze, ale przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio po seansie film tak długo by we mnie rezonował.

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.