stat
Impreza już się odbyła

Baza 100% - Nowy Port oczami dzieci

Bohaterami filmu "Baza 100 %" są dzieci mieszkające w Nowym Porcie, które uczestniczyły w projekcie "Nowy Port - nowe spojrzenie". Przez dwa miesiące pod opieką pracowników Muzeum Gdańska i artystów poznawały historię swojego miasta i dzielnicy, aby finalnie uwiecznić ją na muralu. Efekty tego, co "zmalowali" będzie można zobaczyć na premierze filmu, która odbędzie się 26 listopada o godz. 18.00 w KinoPorcie przy ul. Strajku Dokerów 5.

Ścienny obraz powstał w ciągu jednego tygodnia, ale przygotowania do jego realizacji zajęły ponad dwa miesiące. Mural ma przybliżyć mieszkańcom Gdańska i turystom fenomen tej dzielnicy. Jednak jego celem było przede wszystkim zaangażowanie w twórcze działanie podopiecznych Domu na Skraju i Towarzystwa św. Brata Alberta.

Podczas premiery filmu odbędzie się również wystawa prac twórców muralu i bohaterów filmu. Będzie też popcorn i wodne tatuaże.

Projekt jest współfinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Zwiastun filmu do objerzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=_CjG1wRNBlg

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij