Wydarzenie

Bajka w Centrum

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
25 marca 2017 (sobota)
godzina:
10:00
miejsce:

Gdyńskie Centrum Filmowe  mapa

adres:
Gdynia, pl. Grunwaldzki 2
bilety:
10 zł
PATRONAT

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, i ich opiekunów, na kolejne spotkanie z polską animacją dla dzieci. Poranek filmowy w cyklu "Bajka w Centrum" odbędzie się w sobotę, 25 marca, o godzinie 10:00. Bilety kosztują 10 złotych. W programie filmy z serii "Basia" oraz "Mami Fatale", zrealizowane przez Studio Animacji GRUPA SMACZNEGO.Poranki filmowe dla dzieci to projekt GCF skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Najmłodsi widzowie Kina Studyjnego GCF tym razem zobaczą filmy zrealizowane przez Studio Animacji GRUPA SMACZNEGO. Będą to dwa premierowe odcinki z serii "Basia" oraz dwa wybrane odcinki "Mami Fatale".

"Basia"
Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Basia lubi książki i wymyślanie nowych zabaw. Nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Czasami Basia, jak każdy pięciolatek, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Odkrywa, że czasem na najtrudniejsze pytania można znaleźć proste odpowiedzi.

Scenariusz na podstawie serii książek pt. "Basia" autorstwa Zofii Staneckiej oraz Marianny Oklejak: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski, Szczepan Różalski.

Reżyser:

Marcin Wasilewski

Producent:

Robert Jaszczurowski

"Mami Fatale"

Kiedy Mami Fatale zaczyna gotować, zawsze ma pod ręką świeże warzywa i owoce, zebrane we własnym ogródku. Psina i Prosię, jej wierne zwierzaki, czekają w napięciu obok swoich miseczek, zastanawiając się, co też tym razem upichciła ich opiekunka: smakowitą sałatkę? Makaron w przepysznym sosie? A może zgotowała im garść przygód, z udziałem groźnego Gangu Kapeluszników, tajemniczych Koboldów lub prawdziwego dinozaura?

Mami Fatale to seria złożona z wielu specjalnych składników: zabawnych gagów, kulinarnych ciekawostek i oryginalnych projektów graficznych, łączących bogactwo kolorów ze stylem retro.

Scenariusz: Radek Smektała, Łukasz Kacprowicz, Marcin Graj i inni.
Reżyseria: Łukasz Kacprowicz, Marcin Wasilewski, Robert Jaszczurowski, Stuart Evans
Producent: Włodzimierz Matuszewski

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najwyżej oceniane

Miasto 44
Ocena: 7.8 / 3049 głosów
Fatima. Ostatnia tajemnica
Ocena: 6.9 / 128 głosów

Zapowiedzi