stat
Impreza już się odbyła

Bajka w Centrum | Poranek filmowy

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na pierwszy po wakacjach poranek filmowy z cyklu "Bajka w Centrum". Dzieci spotkają się z sympatycznymi bohaterami dwóch polskich serii animowanych: "Żubr Pompik" oraz "Kaktus i Mały". Po seansie dowiedzą się, jak mogą zadbać o planetę.

sty 28

czwartek, godz. 20:00

Online
bilety 14 zł
Kup bilet
"Żubr Pompik" mieszka gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy. Jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw. Jest za to najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki uważnej obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań.

Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka. Mama Porada, cierpliwie odpowiada na ich pytania, a kiedy trzeba, pociesza. Żubr Pomruk, ich tatuś, to największy ze wszystkich żubrów w puszczy. Kiedy trzeba, wyciągnie maluchy z każdych tarapatów.
Pokażemy wybrane odcinki serii: "Smutki", "Liście", "Duży i mały".

Dwaj zaradni chłopcy, tytułowi bohaterowie bajki "Kaktus i Mały", tłumaczą dzieciom dlaczego, warto dbać o środowisko naturalne i jak każde z nich w łatwy sposób może to robić. Pokażemy wybrane odcinki serii: "Dlaczego jeże jechały na rowerze?", "Dlaczego nic mi się nie stanie, jak wyłączę ogrzewanie?", "Dlaczego nadmiar CO2 zły wpływ na klimat ma?"

Po projekcji zapraszamy na warsztat połączony z prezentacją pod tytułem "Zero waste dla dzieci, po co to wszystko". Tematem przewodnim będzie ekologia oraz ochrona środowiska. Mali widzowie poznają również zasady życia w zgodzie z ideą zero waste, zgodnie z którą możemy nadawać przedmiotom drugie życie i niczego nie marnować.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.