stat
Impreza już się odbyła

Bajka w Centrum | Poranek filmowy dla dzieci

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na kolejny poranek filmowy z cyklu "Bajka w Centrum". Dzieci spotkają się z sympatycznymi bohaterami polskiej serii animowanaj Agi Bagi". Po seansie będą mogły wziąć udział w zajęciach gimnastycznych.

w każdą sobotę (do 28.08), godz. 10:00

Wstęp wolny
AGI BAGI
Kierowany do dzieci w wieku przedszkolnym polski serial animowany metodą 3D, stworzony przez Tomasza Niedźwiedzia i Bartosza Słomkę. Nagradzany na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Serial opowiada o przygodach dwóch głównych bohaterów, Bodzia i Zibiego, mieszkańców planety Agi Bagi. Ich perypetie są tłem dla historii wzajemnych relacji Agingów i Bagingów, czyli dwóch plemion, które zamieszkują planetę.

Agingi przypominające nieco ślimaki, a trochę zajączki, zajmują się sadzeniem i hodowlą roślin. Po drugiej stronie planety żyją Bagingi, stworzenia lubujące się w środowisku błotnisto-wodnym. Żyją w korzeniach agingańskich roślin. Agingi i Bagingi tworzą połączony z naturą ekosystem i wspólnie dbają o górną i dolną część roślinności.

Każdy odcinek to osobna opowieść o naturalnych zależnościach i niemal w każdym z odcinków Bodzio i Zibi z pomocą postaci drugo- i trzecioplanowych, jak Wódz, Gadzina, Pan Księżyc, Siłacz, Felek i Myfka czy Gligluki przywracają ład i naturalną harmonię na planecie Agi Bagi.

WARSZTATY
Po projekcji zapraszamy do wspólnego treningu uważności- i dzieci, i rodziców.
"Uważność jest niczym innym jak pełnią obecności.Jest to otwarte i przyjazne nastawienie, z którym podchodzimy do próby zrozumienia tego, co się dzieje w danej chwili bez osądzania czy negowania, nie pozwalając też, by pochłonął nas zgiełk"
Eline Snel, twórczyni metody "Uwaga to Działa" kursu Mindfulness dla dzieci


Uważne oglądanie, bycie tu i teraz.
Zapraszamy na spotkanie z uważnością, gdzie pobędziemy ze sobą, swoim oddechem i emocjami. Zobaczmy jak miło czuć siebie oraz swoje ciało.
Spotkanie poprowadzi Paulina Walkiewicz-Jasińska certyfikowana trenerka uważności Mindfulness dla dzieci metodą Eline Snel "Uwaga to Działa" prowadząca platformę @BeMindful Uważna Edukacja


BAJKA W CENTRUM to cykl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (4+). Realizowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym od marca 2017 roku. Dla wielu uczestników okazuje się być pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas oraz obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.
Po każdym seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach, pokazach, zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nie tylko nowych wrażeń artystycznych, ale także są dopełnieniem tematu, wątku, pojawiąjącego się na ekranie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi