stat
Impreza już się odbyła

Bajka w Centrum | Poranek filmowy dla dzieci

Bajka w Centrum powraca! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na wakacyjny poranek filmowy z cyklu "Bajka w Centrum", w sobotę, 25 lipca 2020 roku, o godzinie 10.00. Razem z Kaktusem i Małym, bohateriami współczesnej serii animowanej dla dzieci, porozmawiamy o tym, jak uratować świat - i przyrodę!

KAKTUS I MAŁY"

czas trwania: 30 minut

Dwóch tytułowych bohaterów, Kaktus i Mały, rozwiązuje codzienne problemy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska. Dzieci dowiadują się, czym jest ekosystem i dlaczego las jest jego najistotniejszym elementem, ile wody tracimy przez nieuwagę, co to jest recykling i jak dbać o naszą planetę.

Pokażemy wybrane odcinki serii:

Dlaczego wędrując lasem warto pomyśleć czasem?, Dlaczego nie ma zgody na marnowanie wody?, Dlaczego żabie trudno żyć w stawie? Dlaczego cudze śmieci muszą zbierać dzieci?, Dlaczego papier z piwnicy można na drzewa przeliczyć?

WARSZTAT RECYCLINGOWY

Po seansie młodzi kinomani będą uczestniczyć w warsztacie, dzięki któremu dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać resztki i jakie cuda można wyczarować dając przedmiotom drugie życie.

"Bajka w Centrum" to cykl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (4+). Realizowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym od marca 2017 roku. Dla wielu uczestników okazuje się być pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas oraz obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.

Po każdym seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach, pokazach, zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nie tylko nowych wrażeń artystycznych, ale także są dopełnieniem tematu, wątku, pojawiającego się na ekranie.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
Cena biletu: 15 zł od uczestnika. Opiekunowie grup uczestniczą w pokazach bezpłatnie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi