stat
Impreza już się odbyła

Archi Film - blok filmowy

Wydarzenie w ramach

W Gdyni w dniach 22-25 sierpnia odbędzie się IX edycja festiwalu "Weekend Architektury" - wydarzenia, którego główną osią narracji w tym roku będzie hasło "Minimum". Poruszy ono dyskusje zarówno w obszarach wdrażania rozwiązań proekologicznych, pozostawiających jak najmniejszy ślad węglowy, jak i postulatów odwołujących się do uwzględniania przez planistów i architektów ważnych potrzeb społecznych w mieście.

Wydarzenie, podobnie jak w ostatnich latach, będzie się składało z kilkunastu otwartych, bezpłatnych modułów, w tym modułu filmowego "ARCHI Film". Obejrzymy takie obrazy jak m.in. "Duch Bauhausu" (2018), "REM"(2016), "Architektura Nieskończoności" (2018). Projekcje odbędą się w sali Goplana Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) oraz Sali Teatralnej Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25).

Szczegóły bloku "ARCHI Film"22 sierpnia o godz. 20:00 w ramach FOTO-Dnia, zaplanowano wieczór fotograficzno-filmowy. Szczegółowy scenariusz spotkania zostanie ogłoszony w czasie wernisażu konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019.

"ARCHI Film" to także znakomita okazja do rozmów i dyskusji nie tylko o filmie, ale także o miejscach, ludziach i architekturze najczęstszych bohaterach prezentowanych obrazów. Partnerem pokazów tegorocznych jest dystrybutor filmów dokumentalnych oraz organizator festiwali filmowych "Doc Against Gravity".

Program festiwaluSpotkania z filmem są bezpłatne - wstęp wolny!
Zapraszamy!

Organizatorem festiwalu "IX Weekend Architektury" jest Agencja Rozwoju Gdyni.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.