stat
Impreza już się odbyła

Archi Film - blok filmowy

Wydarzenie w ramach

W Gdyni w dniach 22-25 sierpnia odbędzie się IX edycja festiwalu "Weekend Architektury" - wydarzenia, którego główną osią narracji w tym roku będzie hasło "Minimum". Poruszy ono dyskusje zarówno w obszarach wdrażania rozwiązań proekologicznych, pozostawiających jak najmniejszy ślad węglowy, jak i postulatów odwołujących się do uwzględniania przez planistów i architektów ważnych potrzeb społecznych w mieście.

Wydarzenie, podobnie jak w ostatnich latach, będzie się składało z kilkunastu otwartych, bezpłatnych modułów, w tym modułu filmowego "ARCHI Film". Obejrzymy takie obrazy jak m.in. "Duch Bauhausu" (2018), "REM"(2016), "Architektura Nieskończoności" (2018). Projekcje odbędą się w sali Goplana Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) oraz Sali Teatralnej Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25).

Szczegóły bloku "ARCHI Film"22 sierpnia o godz. 20:00 w ramach FOTO-Dnia, zaplanowano wieczór fotograficzno-filmowy. Szczegółowy scenariusz spotkania zostanie ogłoszony w czasie wernisażu konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019.

"ARCHI Film" to także znakomita okazja do rozmów i dyskusji nie tylko o filmie, ale także o miejscach, ludziach i architekturze najczęstszych bohaterach prezentowanych obrazów. Partnerem pokazów tegorocznych jest dystrybutor filmów dokumentalnych oraz organizator festiwali filmowych "Doc Against Gravity".

Program festiwaluSpotkania z filmem są bezpłatne - wstęp wolny!
Zapraszamy!

Organizatorem festiwalu "IX Weekend Architektury" jest Agencja Rozwoju Gdyni.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Ocena: 8.2 / 274 głosy
Proxima
Ocena: 8.0 / 1 głos
Kraina miodu
Ocena: 7.8 / 31 głosów

Zapowiedzi