stat
Impreza już się odbyła

Amerykańskie Kino Nieme: Zaginiony świat

Serdecznie zapraszamy na drugi seans z cyklu Amerykańskie Kino Nieme! Kochacie dinozaury? Ten seans jest dla Was! Już w ten piątek Zaginiony świat z 1925 roku! Reporter jednej z londyńskich gazet - Ed Malone - musi dowieść swojej ukochanej, że jest najodważniejszym mężczyzną, jakiego kiedykolwiek poznała. W tym celu wspólnie z profesorem Challengerem udaje się na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu żywych dinozaurów! Ten wątek jest jednak jedynie wymówką dla pojawienia się głównego bohatera Zaginionego świata - efektów specjalnych. Film ten stanowi kamień milowy animacji poklatkowej. Animator Willis OBrien (który kilka lat później stworzy efekty specjalne do legendarnego King Konga) ożywił prehistoryczne gady, sprawnie łącząc animowane sekwencje wraz ze scenami z żywymi aktorami.

sty 29-30

sobota - niedziela, godz. 10:00

przedsprzedaż 16,90 - 21,90 zł
Kup bilet
sty 29-30

sobota - niedziela, godz. 10:00

przedsprzedaż 16,90 - 21,90 zł
Reżyser Harry O. Hoyt opowiada widzom przede wszystkim o tytułowej zaginionej krainie, w której za każdym rogiem może czaić się groźny stwór, ale nie zapomina także o melodramatycznym akcencie i romantycznej historii miłosnej z happy endem!

Prelekcję o dinozaurach w filmie (przed pokazem) poprowadzi mgr Piotr Wajda, doktorant na Wydziale Filologicznym UG.

Jak nas znaleźć? Nasza sala kinowa znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne. Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie).

Czekamy na Was!

Kolejny pokaz z cyklu Amerykańskie Kino Nieme "Dziesięcioro przykazań" (1923) odbędzie się 7.01.2022.
Zapraszamy!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.