Wydarzenie

Akademia dokumentalna

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
25 lipca 2017 (wtorek)
godzina:
18:00
miejsce:

Cinema3D  mapa

adres:
Gdańsk, Franciszka Schuberta 102A (poziom 1)
bilety:
14 zł
PATRONAT

Akademia Dokumentalna to jedyny w Polsce program kinowy w całości oparty na filmach dokumentalnych. Filmy pochodzą z DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Z bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostały wybrane filmy, które otwierają oczy na różnorodne sprawy, poszerzają horyzonty oraz rzucają nowe światło na trudne tematy.Zapraszamy do kina w co drugi wtorek o godz. 18:00 na specjalnie wyselekcjonowane i prezentowane w ramach cyklu filmy dokumentalne, które stawiają poważne pytania i prowokują do przemyśleń, poruszając bardzo zróżnicowaną tematykę.
We wtorek, 25 lipca, zaprezentujemy film dokumentalny "Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham".

reż. Paweł Łoziński Polska, 2016, 80 min

Paweł Łoziński ponownie odsłania intymne relacje rodzinne. Co kryje się pod słowem "miłość"? Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym - doświadczonym terapeutą profesorem Bogdanem de Barbaro.

Ekstremalnie bliskie kadry (niezwykłe zdjęcia Kacpra Lisowskiego) wyłapują każdą emocję na twarzach kobiet. Jako widzowie jesteśmy świadkami napięć, łez, żalu i frustracji. Podglądamy sesje na przestrzeni kilku miesięcy i widzimy, jak ewoluuje relacja matki i córki. Ale przecież to, co dzieje się za drzwiami gabinetu, powinno być owiane tajemnicą zawodową. Jak udało się Pawłowi Łozińskiemu złamać tę żelazną zasadę?

"Wybitny. Jest o czym myśleć"- Tadeusz Sobolewski, "Gazeta Wyborcza"
Srebrny Lajkonik dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego // Krakowski Festiwal Filmowy 2016
CYKL AKADEMIA DOKUMENTALNA (więcej informacji o filmach na www.cinema3d.pl)
8 sierpnia, 18:00
Szwedzka teoria miłości
22 sierpnia, 18:00
Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci
Bilety, w cenie 14 zł za seans, dostępne w kasach kin i na stronie www.cinema3d.pl.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najwyżej oceniane

Miasto 44
Ocena: 7.8 / 3043 głosy
Fatima. Ostatnia tajemnica
Ocena: 6.9 / 123 głosy

Zapowiedzi