stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Akademia PLANETE+ DOC: Kraina szczęścia

Akademia PLANETE+ DOC jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Naszą misją jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie Z bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostały wybrane filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych. Spotkania składają się z pokazu filmu i lekcji po filmie, którą poprowadzi nauczyciel gdyńskiego Gimnazjum nr 11, pedagog i filmoznawca Piotr Kurpiewski.

data: 7 grudnia 2014 (niedziela)
godzina: 12:00
miejsce: Gdynia - InfoBox, ul. Świętojańska 30
wstęp: wstęp wolny

Filmy, które zostaną zaprezentowane w ramach Akademii pochodzą z PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce.

KRAINA SZCZĘŚCIA; (Happiness); REŻ. T. BALMES, FRANCJA, FINLANDIA 2013, 80 MIN


Bhutan to zarazem najszczęśliwsze i najmniej rozwinięte pod względem społeczno-gospodarczym państwo na świecie. Telewizja i Internet są dostępne dopiero od 1999 roku. Reżyser filmu w poetycki i dowcipny sposób śledzi proces upowszechniania telewizji w górskiej wiosce Laya. Bohaterem filmu jest Peyangki - 9-letni chłopiec, który został oddany przez matkę do klasztoru. Peyangki bardzo chce mieć telewizor i wierzy, że dzięki temu będzie w życiu szczęśliwy. Telewizor zapewni chłopcu dostęp do 46 stacji przez 13 godzin dziennie, ale jak wpłynie to na osobowość dziecka, które przez tyle lat żyło w izolacji od świata komercji, pieniądza i show biznesu? TEMAT LEKCJI PO FILMIE: Cywilizacja a kultura. Czy można być szczęśliwym bez telewizora?

Cykl jest realizowany przy współpracy z fundacją Okonakino i Against Gravity - firmą dystrybucyjną założoną przez Artura Liebharta, wyróżnioną nagrodą dla Najlepszego Dystrybutora Filmowego w Polsce. W 2004 roku zorganizowała po raz pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. Festiwal stał się najpopularniejszym forum dokumentalnym w Polsce tylko w tym roku przyciągając ponad 40 000 widzów i uwagę najważniejszych mediów w Polsce. Against Gravity zajmuje się dystrybucją kina dokumentalnego i ambitnego kina fabularnego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi