stat
PATRONAT

6. Recepta w Starej Aptece

W poniedziałek, 3 czerwca o godzina 19.00 odbędzie się szósta Recepta w Starej Aptece, podczas której zaprezentujemy Państwu nagranie legendarnego spektaklu Teatru Wybrzeże - H. w reżyserii Jana Klaty.

Ósma Recepta w Starej Aptece

lis 18

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Kino Seniora

w każdą środę (do 31.12), godz. 12:00

bilety 10 zł
To postsolidarnościowa interpretacja HAMLETA Williama Shakespeare'a, z którego tytułu (oraz imienia głównego bohatera) została tylko pierwsza litera. W tym spektaklu Klata posłużył się słynnym dramatem, by wykrzyczeć frustrację tych, którzy nie załapali się na transformację i czuli się oszukani przez swoich niedawnych przywódców. Przedstawienie zaczynało się w stoczniowej hali 42a, już w 2004 roku opuszczonej i zaniedbanej, w której przecież ledwo dwadzieścia lat wcześniej jako suwnicowa pracowała Anna Walentynowicz, jedna z czołowych działaczek Solidarności.

Dzięki temu żądanie Ducha ojca Hamleta, domagającego się od swego następcy wyrównania krzywd, wybrzmiewało szczególnie mocno. Widowisko pomyślane było jako wędrówka po zakamarkach zrujnowanej Stoczni - publiczność kilkukrotnie przemieszczała się po niej razem z aktorami, dzięki którym ta niezwykła przestrzeń zyskiwała nowe życie. Świetna realizacja telewizyjna przedstawienia, nad którą pieczę sprawowała Kasia Adamik, doskonale oddaje jego atmosferę. Po projekcji odbędzie się dyskusja poświęcona problematyce spektaklu. Poprowadzą ją Weronika Łucyk i Michał Kurkowski. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek do pobrania w kasach Teatru Wybrzeże.

Prezentacja nagrania odbędzie się w ramach Święta Wolności i Solidarności. Uroczystości obchodów 30. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie organizowane są przez Europejskie Centrum Solidarności i miasto Gdańsk.

O Recepcie w Starej Aptece

Od grudnia do czerwca, w każdy drugi poniedziałek miesiąca zapraszamy Państwa na spotkania w Starej Aptece, nowo otwartej scenie Teatru Wybrzeże. W programie m.in. czytania sztuk polskich i obcych dramatopisarzy, aktorskie lektury książek polskich pisarzy oraz spotkania z autorami czy wspólne oglądanie przedstawień głośnych europejskich reżyserów teatralnych. Zachęcamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w rozmowie, prowadzonej przez dramaturgów Teatru Wybrzeże oraz ich gości. Wstęp wolny.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij