stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

6. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes " - FINAŁ! (3 opinie)

Pokaz najlepszych jednominutówek to zastrzyk emocji i dobrej zabawy zatem - już po raz szósty - gorąco zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych i wyróżnionych prac Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes!

w każdy wtorek (do 29.09), godz. 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Tegoroczną odsłonę poprzedzi przegląd UlubiONE Review, którego premierowa odsłona będzie miała miejsce w Kolonii Artystów w (29 września o godz. 18.00). Projekcja stanowić będzie selekcję najlepszych obrazów jednominutowych, które zostały wybrane spośród polskich (2006-2010) i międzynarodowych edycji festiwalu (1999-2011).

Podczas uroczystego finału, który odbędzie się w Centrum św. Jana zaprezentujemy 38 najlepszych jednominutówek AD 2011. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument.

W składzie jednominutówkowego jury w tym roku znaleźli się: Jarek Czarnecki, Grażyna Świętochowska i Abelard Giza.

Snujące się jednominutowe opowieści i abstrakcyjne wizje wypełnią przestrzeń Centrum św. Jana.
Zapraszamy na jednominutówkowy zastrzyk wrażeń!

Jednominutówkowy program - jesień 2011

Finał 2011 - najlepsze polskie filmy i formy jednominutowe
czas: 7 października godz. 19.00
miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50/ Gdańsk
oprawa muzyczna: C4030

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu "The One Minutes". Międzynarodowy ruch The One Minutes stał się rozpoznawalną marką określającą krótkie formy filmowe trwające dokładnie jedną minutę. Formuła ta doskonale wpisuje się w dzisiejsze czasy szybkiego rejestrowania rzeczywistości i natychmiastowego odczytu pochodzących od niej bodźców.

Ograniczenie w postaci sztywnych ram czasowych, zmusza twórcę do krytycznego podejścia do wybranego tematu, który chce przetworzyć na język obrazu. Przepuszczona przez filtr wyobraźni koncepcja i stworzenie skondensowanego przekazu obejmującego zaledwie przemijające mgnienie jakim jest 1minuta to próba zmierzenia wizji artystycznej z czasem.

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.