stat
Impreza już się odbyła

5 dni z Dolanem

Kino Kameralne Cafe zaprasza na 5 dni z Xavierem Dolanem. Podczas majówki zaprezentujemy 5 filmów - cztery w jego reżyserii i jeden z jego udziałem.

Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam próbkę twórczości genialnego twórcy - reżysera młodego pokolenia. Wprost nie do wiary jest fakt, że tak młoda osoba potrafi opowiadać w tak dojrzały sposób o tak uniwersalnych zagadnieniach. Filmy Xaviera przede wszystkim opowiadają o relacjach międzyludzkich oraz o uczuciach. Sposób w jaki ten młody reżyser ukazuje nam swoją wizję w zasadzie poraża precyzją i wnikliwością. W sytuacjach, które obejrzycie na ekranie, z pewnością będziecie mogli przeglądać się jak w lustrze, ponieważ są one doskonale "wyłuskane" z życia jako te, które często powtarzają się w bardzo różnych, ludzkich związkach.

Xavier Dolan-Tadros to kanadyjski aktor, reżyser i scenarzysta. Urodził się 20 marca 1989 roku w Montrealu. Mając pięć lat Xavier Dolan-Tadros zadebiutował w telewizyjnym filmie "Misericorde". W 2009 roku stał się sensacją na festiwalu filmowym w Cannes. Jego film "Zabiłem moją matkę" - który wyreżyserował, do którego napisał scenariusz i zagrał w nim także główną rolę - zdobył trzy nagrody w kategoriach kina niezależnego i artystycznego. W niespełna rok po swoim głośnym debiucie autor wyreżyserował i wyprodukował za własne pieniądze "Wyśnione miłości". W swoich filmach porusza tematykę seksualności.

"Tom"
29.04 (poniedziałek) 18:30
1.05 (środa) 16:15


Film jest adaptacją sztuki autorstwa Michela Marca Boucharda o tym samym tytule. Opowiada on historię Toma, który po śmierci swojego partnera popada w depresję. Pewnego dnia poznaje jego matkę oraz brata, odkrywając, że nie byli oni świadomi zarówno ich relacji, jak i przede wszystkim orientacji seksualnej zmarłego.

"Mommy"
29.04 (poniedziałek) 20:30


Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.

"Na zawsze Laurence"
30.04 (wtorek) 18:00


W latach 90. Laurence powiedział swojej dziewczynie Fred, że chciałby stać się kobietą. Pomimo przeciwieństw stawiają razem czoła uprzedzeniom przyjaciół, radom rodzin i fobiom społeczeństwa, którego zasad nie cenią. Wyruszają w dziesięcioletnią podróż, w czasie której mogą stracić nie tylko siebie nawzajem, ale również własną, wewnętrzną tożsamość. Przejście na drugą stronę nawet dla nich jest wielką tajemnicą.

"Pieśń Słonia"
30.04 (wtorek) 21:15
3.05 (piątek) 18:30


Michael (Xavier Dolan) zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety wciąga doktora Greena w przebiegłą grę.

"To tylko koniec świata"
01.05 (środa) 21:00
2.05 (czwartek) 17:15


Po 12 latach nieobecności uznany pisarz Louis wraca do domu. Ma zamiar powiadomić rodzinę, że umiera. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Jego matka, młodsza siostra i szczególnie starszy brat są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Każdy znajduje powód, by go oskarżyć o coś, co zrobił kiedyś. Mimo prób Louisa do pojednania, czas mija na kolejnych falach sporów i oskarżeń.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Kontakt
    58 690-70-75
Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacje: bilety@kinokameralnecafe.pl lub 58 690 70 75

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi