stat
Impreza już się odbyła

4. Wieczór z Kinem: Monument. Spotkanie z reżyserką Jagodą Szelc (1 opinia)

Pokaz przedpremierowy filmu Monument, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserką Jagodą Szelc w ramach 4. edycji Wieczór z Kinem, projektu organizowanego przez studentów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG.

4. Wieczór z Kinem: MONUMENT + spotkanie z reżyserką Jagodą Szelc
reż. Jagoda Szelc, Polska, 2018, 90 min.

Monument to drugi, oczekiwany przez wielu widzów film Jagody Szelc, autorki Wieży. Jasnego dnia - zaskakującego debiutu, który zdobył dwie nagrody na festiwalu w Gdyni, a rok temu okazał się niespodziewanym przebojem kin studyjnych.

Monument to hipnotyczna i przerażająca opowieść o grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą przybywają do tajemniczego hotelu, by odbyć w nim praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych. Despotyczna menadżerka pozbawia bohaterów imion i zmusza ich do wykonywania niezrozumiałych czynności. Choć studenci orientują się, że coś jest nie tak, nie wiedzą, że w hotelu czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.

Monument był już pokazywany na festiwalu Nowe Horyzonty, a także na festiwalu w Gdyni, gdzie zdobył nagrodą w konkursie Inne Spojrzenie. Na obu imprezach cieszył się bardzo pozytywnymi opiniami widzów i krytyków.
 

Opinie (1)

  • A kto za to płaci?

    Pewnie rektor zamiast na badania, daje na jakieś artystowskie wydziwiania. Kto widział Monument, ten zrozumie...
    A tak, to spoko akcja :)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi