stat
Impreza już się odbyła

30 Międzynarodowy Festiwal Filmowy EUROSHORTS Młodzi Filmowcy

Zapraszamy do Gdańska na spotkanie ze znakomitymi filmami krótkometrażowymi młodych twórców z 27 krajów i najnowszym pokazem "Amerykański Film Reklamowy. Sztuka i technika". W programie też muzyka na żywo od Nasiono Records, pokaz projektu "Koncert dla Omegi" i warsztaty dla dzieci.

Miejsca:
Biblioteka pod Żółwiem / Pod Żółwiem Public Library, ul. Św. Ducha 111/113 Biblioteka Filia Gdańska / Filia Gdańska Public Library, ul. Mariacka 42 Kino Kameralne Cafe, ul. Lektykarska 4
Nadbałtyckie Centrum Kultury Ratusz Staromiejski /South Baltic Cultural Centre, ul. Korzenna 33/35


29.11 poniedziałek


18:00 seans 1 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka pod Żółwiem - 72 minuty
Babcia nie ucieknie (Getaway Grandma, Abuela Sin Escape), F, 16:57, reż./dir Carlos Alberto Castaño Motta, Kolumbia/Colombia
BA-HAM razem (BA HAM Together), F, 28:47, reż./dir Shahab Habibi, Niemcy/Germany
Bezpieczny dystans (Safe Distance), F, 12:00, reż/dir Artur Wyrzykowski, Polska/Poland
Synteza, F, 15:00, reż./dir Mohammad Towrivarian, Iran/ Islamic Republic or Iran

19:30 seans 2 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka pod Żółwiem 67 minut
Branka (Branka), F, 20:00, Ákos K. Kovács, Węgry/Hungary
Co słychać w ciemności (Ce qui résonne dans le silence), A, 08:02, Marine Blin, Francja/France
Czas ekranu (Screen Time), A , 03:43, reż./dir Dan Wenger,Switzerland
Dzień wolny (Day off, Выходной), F, 13:18, reż./dir Liliya Duplinskaya, Rosja/Russia
Eksperyment (Experiment), A, 05:36, reż/dir Berton Zoé /Covo Pérez Susana / Heussler Guillaume /Kacprzak Yann /Wiriath Margot, Francja/France Kamuflaż (Kamouflage), F, 15:00, reż./dir Joaquim Berglund, Szwecja/Sweden

30.11 wtorek / Tuesday


18:00 seans 3 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka pod Żółwiem 76 minut
Kiedyś wszyscy będziemy szczęśliwi (Sometime We All Will Be Happy, Однажды все мы будем счастливы), F, 24:54, reż/dir Ekaterina Saunina, Rosja/Russia
Koc z lwem (The Lion Blanket, Lõvitekk), F, 14:17, reż./dir Sofia Afonasina, Estonia/Estonia
Kontrapunkt I (Contrapunctus I), E, 04:10, reż./dir Qunyuan Wang, Niemcy/Germany
Koszula nocna babci (Grandma's Nightdress, Бабушкина ночнушка), A, 02:23, reż./dir Masha Rumyantseva,Rosja/Russia
Ktoś trzeci (Someone Else), F, 14:57, reż./dir Milorad Milatović, Czarnogóra/Montenegro
Latające ryby (parvaz mahiha), F, 14:38, reż./dir. Mohammad Towrivarian, Iran/Islamic Republic or Iran

19:30 seans 4 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka pod Żółwiem 74 minuty
Lato Yangyanga (One of Yangyang's Summers,飞向回声), F, 21:32 , reż./dir Yaxi Liao, Wielka Brytania/United Kingdom
Linie rodzinne (Family Lines), D, 25:33, reż./dir Przemysław Wawrzyniak, Polska/Poland
Mamalarka (Mamartist), D, 27:16, reż./dir Katarzyna Mazurkiewicz, Polska/Poland

1.12 środa / Wednesday


18:00 seans 5 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 69 minut
No, jedź! (Drive, come on, Ехай), F, 08:30, reż./dir Nikita Ilyashenko, Никита Ильяшенко, Rosja/Russia
Neonowy duch (Neon Phantom, Fantasma Neon), F, 20:00, reż./dir Leonardo Martinelli, Brazylia/Brazil
Owieczka (Lamb, Lamm), F, 12:43, reż./dir Pollyanna Popermajer, Szwecja/Sweden,
Paczka (La Meute), A, 06:09, reż.dir Louise Cottin-Euziol, Lou-Anne Abdou, Antoine Blossier Gacic, Charline Hedreville, Agathe Moulin, Victoria Normand, Gabriel Saint-Frison, Francja/France
Poza (Pose), D, 05:48, reż./dir Marta Nowak, Polska/Poland
Po drugiej stronie gór (De l'Autre Côté des Montagnes), F, 13:55, reż./dir Nina Doré, Francja/France

19:30 seans 6 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 71 minut
Rana (The Hurt, Yara), F, 16:30, reż./dir. Onur Güler, Turcja/Turkey
Rower treningowy (Stationary Bike, Велотренажер), F , 18:00, reż/dir Oleksii Ovcharenko, Ukraina/Ukraine
Sauna (Sauna), A, 04:19, reż/dir Anna Lena Spring, Lara Perren, Szwajcaria/Switzerland
Siła (The Force, Hatalom), A, 03:06, reż./dir. Kevin Králl, Węgry/Hungary
Smok wawelski (Wawel Dragon), A, 06:11, reż./dir Cameron Carr, Wielka Brytania/United Kingdom Coś nie tak (The Stench), F , 20:00, reż./dir Won Jang, Korea/Republic of Korea

2.12 czwartek / Thursday

18:00 seans 7 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 65 minut
Suita (Suite), D, 11:38, reż./dir Fabio Thieme, Niemcy/Germany
Błyszcz, gwiazdeczko! (Twinkle Twinkle Little Star), F, 12:00, reż./dir Shiyue Xu, Chiny/China
Ślimak, F, 10:44, reż./dir. Mohammad Torivarian, Iran/Islamic Republic or Iran
Teo w kosmosie (Teo through space, Teo va al espacio), F, 12:46, reż./dir Juan Utrilla, Alberto Baldini, Hiszpania/Spain
Uwolniony (Unchained), F, 04:56, reż./dir Maja Kovačević, Rumunia/Romania
Wąsik (Mustachio, Snorrie), F, 11:35, reż./dir Victoria Warmerdam, Holandia/Netherlands

19:30 seans 8 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 64 minuty
ZOT (ZOT), A, 03:00, reż./dir Anya Ru,
Wejście w spiralę (Rising in a Spiral), A, 02:43, reż./dir Débora Mendes, Elmano Diogo, Portugalia/Portugal
Wielki dotyk (Big Touch), F, 03:00, reż./dir Christopher Tenzis, USA
W sprawie miłości (A l'article de l'Amour), A, 05:29, reż./dir. Clara Duvert, Margot Chauchoy, Cédric Bagein, Laure Maitrehenry, Mattéo Martinez, Julien Cabezas, Francja/France
Yuanyuan (圓圓), F, 16:21, reż./dir Shiyue Xu, Chiny/China
Rewolucyjne dziecko (Revolutionary Baby,المتمرد الطفل), F , 11:17, reż./dir Sheherezade Amy El Moumni Berdai, Maroko/Morocco
Zawsze razem (Together Forever, Вместе навсегда), A, 06:30, reż./dir Anna Barantseva, Rosja/Russia
Za późno (Too Late), A, 15:34, reż./dir Kinga Syrek, Polska/Poland

3.12 piątek / Friday

18:00 seans 9 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 63 minuty
Pokolenie 328 (Generation 328), D, 18:35, reż./dir Veranika Nikanava, Białoruś/Belarus
Wieża z klocków (Tower made from blocks), A, 14:01, reż./dir Krzysztof Kuźnicki, Magdalena Myszkiewicz, Polska/ Poland
Dobra niemiecka robota (Good German Work, Kollegen), F, 14:00, reż./dir Jannis Alexander Kiefer, Niemcy/Germany
Dusza wilka, A, 04:26, reż./dir. Elina Gkekas, Niemcy/Germany
Symulakrum (Simulacrum), F, 03:00, reż./dir Takamasa Iwasaki, Japonia/ Japan
Moja babcia jest jajkiem (My Grandmother Is an Egg), F , 08:07, reż./dir Wu-Ching Chang, Tajwan/Taiwan

19:30 seans 10 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 62 minuty
Uległość (Submission), F, 26:50, reż./dir Michał Ciechomski, Polska/Poland
Zimowy wiatr, A, 04:27, reż./dir Jeremy Andriambolisoa, Théo Duhautois, Quentin Wittevrongel, Alicia Massez, William Ghyselen, Thomas Dell'Isola, Francja/France
Ocean (An Ocean), D, 18:50, reż./dir Paul Scheufler, Niemcy/Germany
Totem (TOTEM), A, 10:00, reż./dir Katrine Glenhammer, Dania/Denmark

4.12 sobota /Saturday

16:00 Amerykański Film Reklamowy 2021 / The Art & Technique of the American Commercial - NCK Ratusz Staromiejski

17:30 Koncert dla Omegi / Concert for Omega pokaz filmu muzyczno-dokumentalnego/musical-documentary film NCK Ratusz Staromiejski

18:00 Nasiono Records przedstawia / Nasiono Records presents koncert /concert - NCK Ratusz Staromiejski

19:00 wręczenie nagród/Prize Ceremony

20:00 projekcja nagrodzonych filmów/Winning Films NCK Ratusz Staromiejski

5.12. niedziela / Sunday

12:00 Warsztaty dla dzieci Hania w Kosmosie /Workshop for kids Hania in Space

18:00 Węgierskie filmy krótkometrażowe pokaz zrealizowany współnie z festiwalem BUSHO Kino Kameralne Cafe

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi