stat
Impreza już się odbyła

26. Festiwal Wiosna Filmów

26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów stacjonarnie w Gdańsku w Kino Kameralne Cafe! Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację, odbyła się online na platformie Mojeekino.pl.

Na prośbę widzów oraz w związku z tym, że kina stacjonarne ponownie się otworzyły, organizator festiwalu postanowił przedłużyć święto kina i zorganizować WIOSNĘ FILMÓW również w tradycyjnej wersji.

Zapraszamy na #powrótdokina i festiwal filmowy tym razem nie w wirtualnej sali, a tej prawdziwej. Kameralna atmosfera festiwalowa gwarantowana! W seansie może uczestniczyć tylko 25 osób.

5 pokazów przedpremierowych 
Program znajduje się w harmonogramie wydarzenia.

Sekret Bogini Fortuny"
Włochy, 2019
komediodramat

Przedstawiona przez reżysera historia relacji pomiędzy mężczyznami łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourageu, który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla jedynie włoską elegancję.
Bilety:
https://biletyna.pl/film/Sekret-bogini-fortuny

Tylko zwierzęta nie błądzą"
Francja, Niemcy, 2019
thriller

Nowy film Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalna układanka. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.
Bilety:
https://biletyna.pl/film/Tylko-zwierzeta-nie-bladza

Zło nie istnieje"
Czechy, Iran, Niemcy, 2020
dramat

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, poświęcony jest film "Zło nie istnieje". Obraz ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z nich łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłyną one nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbiją się na otaczających ich ludziach. Irański reżyser wraca w swoim najnowszym filmie do motywów, które sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko artystyczną, ale i obywatelską wolność. Rasoulof tworzy złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kar śmierci.
Bilety:
https://biletyna.pl/film/Zlo-nie-istnieje

Martin Eden"
Francja, Niemcy, Włochy, 2019
dramat

Przeniesiona na ekran inspiracja bestsellerowej powieści Jacka Londona pod tym samym tytułem, to intrygująca opowieść o miłości, ambicji oraz rodzącej się świadomości, której akcję reżyser usytuował w uwielbianym przez filmowców Neapolu.
Bilety:
https://biletyna.pl/film/Martin-Eden

O nieskończoności"
Niemcy, Norwegia, Szwecja, 2019
dramat

O nieskończoności" wzbogaca filmowy dorobek Roya Anderssona o refleksję na temat ludzkiego życia w całym jego pięknie i okrucieństwie, świetności i banalności. Wędrujemy tu jak we śnie, a narrator prowadzi nas niczym Szeherezada. Błahe chwile mają te same znaczenie, co momenty historyczne. Film będąc jednocześnie odą i lamentem - prezentuje kalejdoskop tego, co ludzkie, oraz nieskończoną historię wrażliwości istnienia.
Bilety:
https://biletyna.pl/film/O-nieskonczonosci/Gdansk


Harmonogram:

poniedziałek, 20 lipca 2020
17:30 Sekret bogini fortuny

wtorek, 21 lipca 2020
18:00 Tylko zwierzęta nie błądzą

środa, 22 lipca 2020
20:30 Zło nie istnieje

czwartek, 23 lipca 2020
20:00 Martin Eden

piątek, 24 lipca 2020
21:00 Tylko zwierzęta nie błądzą

sobota, 25 lipca 2020
16:00 Sekret bogini fortuny
20:45 Martin Eden

niedziela, 26 lipca 2020
17:30 Zło nie istnieje
20:30 O nieskończoności

Rezerwacje: bilety@kinokameralnecafe.pl lub tel. 58 690 70 75

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi